رییس فراکسیون آموزش و پرورش: با گذشت ۴۵ روز از سال تحصیلی، هزاران کلاس درس معلم ندارند

۱۴۰۰/۸/۱۶

حمیدرضا حاجی‌بابایی، رییس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه در خصوص بحران کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش بارها هشدار داده بودیم، گفت: با گذشت ۴۵روز از سال تحصیلی، هزاران کلاس درس، معلم ندارند و کلاس‌های بی‌معلم، یکی از دغدغه‌های مردم در حوزه آموزش است.

رییس فراکسیون فرهنگیان مجلس افزود که با توجه به حساسیت موضوع، در نامه‌ای به سرپرست وزارت آموزش و پرورش، از وی درخواست کردیم با بررسی دقیق موضوع، گزارشی از آخرین وضعیت کلاس‌های درس با برش‌های استانی را برای اطلاع نمایندگان ارسال کند.

علیرضا منادی سپیدان، رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نیز در آخرین روزهای مهر ماه کمبود معلم را بزرگ‌ترین چالش نظام آموزشی کشور عنوان کرده و گفت که آموزش و پرورش با کمبود ۱۷۶ هزار نیروی معلم مواجه است که با احتساب نیروی دفتری ۲۴۰ هزار نیرو در وزارت آموزش و پرورش کم داریم.

از سوی دیگر، ناصر سلیمان‌زاده، رییس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش‌وپرورش از ممنوعیت به‌کارگیری نیروی جدید در آموزش‌ و پرورش به صورت حق‌التدریس آزاد یا عناوین مشابه خبر داد.

سلیمان‌زاده در اطلاعیه‌ای خطاب به مدیران کل آموزش و پرورش استان‌های سراسر کشور اعلام کرد که «در راستای اجرای دستور ۲۰ مهر ۱۴۰۰ سرپرست وزارت آموزش و پرورش منضم به نامه ۱۹ مهر ۱۴۰۰ معاون رییس جمهور و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور»، به‌کارگیری افراد جدید به صورت حق‌التدریس آزاد و یا عناوین مشابه به هر شکل توسط ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها ممنوع است.

این مقام آموزش و پرورش خاطرنشان کرد که در سال‌جاری مجوز جذب۵۰ هزار نفر از سازمان اداری و استخدامی کشور اخذ شده که فرآیند اجرایی آن در حال انجام است اما به جزییات و چگونگی و زمان جذب و استخدام این نیروها در آموزش و پرورش اشاره نکرد.

تازه‌ترین خبرها

ایران ۱۴۰۰
تیتر اول
ایران ۱۴۰۰

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید