نخست‌وزیر اسرائیل: اگر ایران به سلاح اتمی دست یابد، تمام خاورمیانه هسته‌ای می‌شود

۱۴۰۰/۸/۱۴

نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل، جمهوری اسلامی را تهدیدی استراتژیک علیه کل جهان خواند و هشدار داد درصورت دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای، تمام کشورهای خاورمیانه نیز هسته‌ای خواهند شد.

بنت که پنج‌شنبه در نشست مجازی اتحاد علیه ایران هسته‌ای سخنرانی می‌کرد گفت: «وقتی درباره وجود یک کشور یهودی صحبت می‌کنیم، برای آن هر کاری که لازم باشد انجام خواهیم داد.»

او افزود: «ایران تهدیدی استراتژیک علیه جهان و تهدیدی وجودی علیه اسرائیل است و آنها نباید اجازه داشته باشند از زیر این امر شانه خالی کنند.»

نخست‌وزیر اسرائیل خاطرنشان کرد: «اگر ایران هسته‌ای شود، ترکیه، مصر، عربستان سعودی و تمام خاورمیانه نیز هسته‌ای خواهد شد. ما باید به فشار بر ایران ادامه دهیم و باید در تلاش‌هایمان در این جهت متحد باشیم.»

نیکی هیلی، سفیر پیشین آمریکا در سازمان ملل، نیز که در این نشست سخنرانی می‌کرد، از دولت بایدن به دلیل «تنها گذاشتن» متحدان ایالات‌متحده در مقابل ایران انتقاد کرد و بر لزوم تقویت هماهنگی‌ها با اسرائیل و کشورهای خاورمیانه در این زمینه تاکید کرد.

او این واقعیت را که اسرائیل به تنهایی و بدون کمک آمریکا در حال برنامه‌ریزی برای مقابله با ایران است «سناریویی غیرقابل باور» خواند و گفت: «البته آنها اشتباه نمی‌کنند. اگر بخواهم به اسرائیل توصیه‌ای بکنم، توصیه من این است که در ارتباط با ایران بر کمک دولت بایدن متکی نباشید، زیرا آنها شما را همراهی نخواهند کرد.»

بن کاردین، عضو دموکرات سنای آمریکا، نیز در سخنرانی خود در این نشست گفت: در شرایطی که ایالات‌متحده دارد به میز مذاکره با ایران برمی‌گردد باید اطمینان حاصل کرد که جمهوری اسلامی هرگز به سلاح هسته‌ای دست نیابد و در ارتباط با سایر فعالیت‌های مخرب تهران جبهه‌ای متحد شکل گیرد.

عبدالله بن راشد آل خلیفه، سفیر بحرین در آمریکا، نیز در نشست اتحاد علیه ایران هسته‌ای گفت که تداوم بی‌مسئولیتی یک کشور، آن را به «خطری دائمی» علیه سایر کشورها تبدیل می‌کند.

تازه‌ترین خبرها

خلاصه خبرها
امروز
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید