معاون وزارت بهداشت:کرونا با همه مصیبت‌‌ها،به وزارت بهداشت فرصت‌ داد سرمایه اجتماعی جلب کند

۱۴۰۰/۸/۱۴

عباس عبادی، معاون پرستاری وزارت بهداشت، گفت که حدود ۸۰ درصد از کادر درمان در همه‌گیری کرونا به این ویروس مبتلا شدند اما این بلیه به وزارت بهداشت و نظام سلامت فرصت داد تا با وجود مصیبت‌های کرونا، سرمایه اجتماعی بزرگی برای نظام سلامت جلب کند.

عبادی خاطرنشان کرد که حدود ۶۰ درصد از کارکنان نظام سلامت مربوط به حوزه پرستاری هستند و این جمعیت با همکاران پیش‌بیمارستانی، پیراپزشکی و پزشکان بالغ بر ۹۰ درصد کادر سلامت را تشکیل می‌دهند و ۱۰ درصد مابقی نیز همکاران پشتیبان و لجستیک هستند که نبود آنان موجب می‌شود کارها به درستی انجام نشود و همه این مجموعه یک تیم هستند.

معاون پرستاری وزارت بهداشت افزود که حدود ۸۰ درصد از کادر درمان طی دوره همه‌گیری کرونا به آن مبتلا شده و حتی بخشی از کادر درمان چند مرتبه به کرونا شده‌اند و بسیاری از آن‌ها از عوارض کرونا آزرده‌خاطر هستند.

عبادی اضافه کرد که پاندمی کرونا کمک کرد که علاوه بر سرمایه اجتماعی کاهش یافته، یک تصویر اجتماعی مثبت از این حرفه ایجاد شود و امروز برای حفظ سرمایه اجتماعی نظام سلامت باید ارزش‌آفرینی کنیم.

این مقام وزارت بهداشت گفت وظیفه هر عضو کادر درمان، بهداشت، پرستاری و مامایی این است که در زمینه پیشگیری و ارتقای سلامت در میان مردم نقش‌آفرینی جدی‌تری داشته باشد و اگر ما به ارتقای سواد سلامت کمک کنیم، چه بسا به همه‌گیری مشابه دچار نشویم.

اخبار و اخبار ورزشی
چهره‌ها - بلژیک
اخبار

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید