درخواست شهرداری و شورای شهر برای لغو منع تردد شبانه؛ ادامه آن باعث افسردگی می‌شود

۱۴۰۰/۸/۸

با افزایش انتقادها از تداوم ممنوعیت تردد شبانه، سخنگوی شورای شهر تهران ادامه این ممنوعیت را موجب افسردگی دانست و شهرداری تهران نیز اعلام کرد که خواستار لغو این ممنوعیت شده است.

شهرداری تهران روز شنبه خبر داد که ساعات اجرای طرح ترافیک از روز دوشنبه ۱۰ آبان تغییر خواهد کرد.

بر اساس اطلاعیه شهرداری تهران، قرار شده شورای حمل و نقل و ترافیک تهران از ستاد ملی مقابله با کرونا درخواست کند تا منع تردد شبانه در تهران لغو شود.

در همین حال علیرضا نادعلی، سخنگوی شورای شهر تهران، با اعلام اینکه نیروی انتظامی نیز مخالف ادامه ممنوعیت تردد شبانه است، گفت این ممنوعیت جلوی کسب و کار مردم را می‌گیرد و آنان را افسرده می‌کند.

طرح ممنوعیت تردد شبانه از پاییز ۹۹ و برای مقابله با شیوع کرونا به اجرا درآمد. با این حال در هفته‌های اخیر به رغم اعتراض‌های فراوان، مسئولان شهری در تهران حاضر به لغو آن نشده‌اند.

بر اساس اعلام ستاد ملی مبارزه با کرونا محدودیت تردد شبانه در شهرهای قرمز، تا زمان فروکش کردن موج پنجم کرونا ادامه خواهد داشت.

اخیرا نیز اعلام شد که ممنوعیت تردد شبانه ۲۲ تا ۳ بامداد همچنان ادامه دارد و متخلفان ۲۰۰ هزار تومان جریمه می‌شوند.

شمار زیادی از کاربران در رسانه‌های اجتماعی نیز به موضوع درآمدزا بودن این طرح اشاره کرده‌اند.

مقامات نیروی انتظامی در اردیبهشت‌ماه از صدور هفت میلیون قبض جریمه برای رانندگان نقض‌کننده این ممنوعیت خبر داده بودند.

روزنامه همشهری نیز ۲۲ شهریور به نقل یک منبع آگاه در ستاد ملی مقابله با کرونا گزارش داد که فقط در دو هفته انتهای مرداد و ابتدای شهریور، بیش از ۵۴۰ هزار نفر در سراسر کشور محدودیت تردد شبانه را نقض کرده و هر یک ۲۰۰ هزار تومان جریمه شده‌اند.

از سوی دیگر، شماری از مسئولان شهری و پلیس راهنمایی گفته‌اند به دلیل این ممنوعیت، بخشی از سفرهایی که شب‌ها انجام می شد به صبح منتقل شده و باعث افزایش ترافیک شده است.

علیرضا زالی، رییس ستاد مقابله با کرونا در تهران، نیز گفته بود که منع تردد شبانه تاثیری در کاهش تجمعات خانوادگی نداشته است.

محسن فرهادی، معاون مرکز سلامت محیط کار وزارت بهداشت، روز ششم آبان وعده داده بود که پس از اتصال سامانه وزارت بهداشت، وزارت کشور و پلیس راهور، طرح ممنوعیت تردد شبانه لغو و طرح ممنوعیت بین استانی فقط برای واکسن‌زده‌ها لغو می‌شود.

تازه‌ترین خبرها

ایران ۱۴۰۰
خبر شامگاهی
خلاصه خبرها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید