مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران: تلفات طاعون نشخوارکنندگان کوچک در مازندران افزایش یافت

۱۴۰۰/۸/۵

حسینعلی ابراهیمی کارنامی، مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران، از افزایش تلفات طاعون نشخوارکنندگان کوچک در این استان خبر داد و گفت: تاکنون ۳۸ راس کل و بز وحشی بر اثر ابتلا به طاعون نشخوارکنندگان در مازندران تلف شدند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران اضافه کرد که همه تلفات طاعون نشخوارکنندگان کوچک این استان در مناطق دلیر و ناتر چالوس و کلاردشت اتفاق افتاد.

ابراهیمی کارنامی با اشاره به تداوم پایش‌ها در مناطق مختلف مازندران افزود که بعد از کشف لاشه‌ها و تایید ابتلای آنان به طاعون نشخوارکنندگان، پایش‌ها در مناطق مختلف استان کماکان در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران خاطرنشان کرد که توصیه ما به همه مردم این است در صورت مشاهده دام بیمار، بی‌حال یا تلف شده‌ باتوجه به وسیع بودن مناطق و همچنین تعداد محدود نیروها، هرچه سریع‌تر موارد را به سامانه ۱۵۹۰ محیط زیست و یا ادارات محیط زیست شهرستان‌ها اطلاع داده و از جابه‌جایی لاشه‌ها پرهیز کنند.

پیشتر فردین حکیمی، مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز نیز از شیوع طاعون نشخوارکنندگان کوچک در این استان خبر داده و گفته بود که ۱۷ راس کل و بز در اثر این بیماری در طالقان تلف شده‌اند.

تازه‌ترین خبرها

انسان، زمین، فردا
تیتر اول
ایران ۱۴۰۰

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید