ایسنا: تزریق سینوفارم مانع اعزام اسکی‌بازان ایرانی به اتریش شد

۱۴۰۰/۸/۳

خبرگزاری ایسنا اعلام کرد تعدادی از اسکی‌بازان ایرانی به دلیل تزریق واکسن سینوفارم و مشکل مالی امکان حضور در کمپ تمرینی اتریش را از دست دادند.

این خبرگزاری روز دوشنبه نوشت طبق قوانین این کمپ کسانی که واکسن سینوفارم و سینواک را تزریق کرده‌اند، نمی‌توانند در اماکن عمومی نظیر هتل و رستوران ظاهر شوند.

ایسنا اضافه کرد از آنجا که اکثر ورزشکاران ایران واکسن سینوفارم را تزریق کرده‌اند، امکان حضور در این کمپ را از دست دادند. همچنین چند ورزشکار فقط دوز اول واکسن آسترازنکا را تزریق کرده‌اند که آنان نیز از حضور در این کمپ محروم شدند.

ممنوعیت واکسن‌های کرونا ساخت بریتانیا و آمریکا از سوی علی خامنه‌ای، مقام‌های جمهوری اسلامی را به سمت واردات واکسن‌های چینی و روسی سوق داد.

علاوه بر این، فدراسیون به ورزشکاران اعلام کرده هر کسی تمایل به شرکت در این کمپ دارد باید هزار و ۱۰۰یورو به حساب فدراسیون واریز کند.

ایسنا تاکید کرد: «در شرایط فعلی ارز، تهیه چنین مبلغی برای بسیاری از ورزشکاران سخت است و فدراسیون باید از طریق حامیان مالی در تهیه هزینه‌ها همکاری می‌کرد.»

پیشتر قرار بود تعدادی از اسکی‌بازان ایران در ماه‌های منتهی به المپیک زمستانی با اعزام به کمپ تمرینی اتریش آمادگی مناسبی برای رقابت در این المپیک به دست بیاورند.

به نوشته ایسنا، اکنون مشخص نیست که فدراسیون چه برنامه جایگزینی برای این ورزشکاران دارد.

تازه‌ترین خبرها

اقتصاد و بازار
امروز
انسان، زمین، فردا

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید