فرمانده نظامی اسرائیل: حزب‌الله در صورت جنگ، روزانه تا ۲۵۰۰ راکت به اسرائیل شلیک می‌کند

۱۴۰۰/۷/۲۶

ژنرال اوری گلدین، فرمانده دفاع پشت جبهه ارتش اسرائیل گفت این کشور پیش‌بینی می‌کند در صورت درگیری احتمالی با حزب‌الله لبنان، این گروه روزانه هزار و پانصد تا دو هزار و پانصد موشک و راکت به سوی اسرائیل شلیک کند.

گلدین در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه گفت اسرائیل خواهان جنگ با حزب‌الله نیست اما آمادگی مقابله با چنین موجی از حملات موشکی را دارد.

او با اشاره به جنگ سال ۲۰۰۶ با حزب‌الله، گفت آن نبرد «زنگ بیدارباش» برای دفاع پشت جبهه اسرائیل بود و از آن زمان تا کنون، این نهاد فعالیت‌های خود را در دویست و پنجاه شهر و روستای اسرائیلی برای خدمات‌رسانی فوری به شهروندان در صورتی که هدف راکت قرار بگیرند گسترش داده است.

هم‌زمان، یک مقام امنیتی اسرائیل نیز به خبرگزاری فرانسه گفت که حزب‌الله عامل بی‌ثباتی در لبنان است. این مقام گفت که حزب‌الله از منابع لبنان به منظور خدمت کردن به ایران سوء استفاده می‌کند.

او همچنین با اشاره به برنامه اتمی ایران، گفت که جمهوری اسلامی امروز از هر زمان دیگری به داشتن میزان کافی اورانیوم غنی شده برای ساخت بمب اتمی نزدیک شده اما همچنان برای ساختن کلاهک اتمی و سوار کردن آن روی موشک به حدود دو سال زمان نیاز دارد. این مقام تأکید کرد که اسرائیل خود را برای هر سناریویی آماده می‌کند.


تازه‌ترین خبرها

جهان‌نما
جهان‌نما
اخبار

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید