ادامه انتصاب فرماندهان سپاه‌ پاسداران به عنوان استانداران و مدیران دولت رئیسی

۱۴۰۰/۷/۲۵

در ادامه انتصاب فرماندهان سپاه پاسداران به عنوان استاندار و مدیران دولت ابراهیم رئیسی، روز یک‌شنبه با تصویب هیات وزیران، عابدین خرم فرمانده سپاه آذربایجان شرقی و یعقوبعلی نظری فرمانده سپاه خراسان رضوی به عنوان استاندار این دو استان منصوب شدند.

انتصاب فرماندهان سپاه پاسداران به استانداری، وزارت و سمت‌های مختلف دولتی در جمهوری اسلامی ایران سوابق بسیار دارد ولی روش احمد وحیدی، وزیر کشور، که خود از فرماندهان سپاه پاسداران است در انتصاب فرماندهان مشغول به کار سپاه‌های استانی به عنوان استاندار کم سابقه است.

عابدین خرم، سوابقی چون فرماندهی سپاه خوی، جانشینی و فرماندهی سپاه آذربایجان‌‌‌‌غربی دارد و از دی ماه سال ۹۶ تا زمان انتصاب به عنوان استاندار آذربایجان شرقی، فرماندهی سپاه این استان را بر عهده داشت. خبرگزاری فارس نیز پیشتر از او به عنوان یکی از «مدافعان حرم» نام برده بود که بیانگر سابقه حضور او در سوریه است.

دولت رئیسی برای استان خراسان رضوی نیز یعقوبعلی نظری را در حالی به سمت استاندار منصوب کرد که او تاکنون فرماندهی سپاه این استان را بر عهده داشت.

یعقوبعلی نظری که سوابقی چون فرماندهی سپاه انصارالرضای استان خراسان جنوبی را دارد، از شهریور سال ۹۴ به عنوان فرمانده سپاه استان خراسان رضوی منصوب شده بود و تا روز یکشنبه که به عنوان استاندار خراسان رضوی منصوب شد، بیش از شش سال در همین سمت بود.

احمد محمدی‌زاده، نیز که ریاست گروه مدیریت و فرماندهی مرکز راهبردی سپاه پاسداران را بر عهده داشت از سوی دولت رئیسی به عنوان استاندار بوشهر منصوب شده است.او پیشتر فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران در بوشهر نیز بود.

ابراهیم رئیسی همچنین روز یک‌شنبه در جلسه هیات دولت حسن کاظمی قمی را به عنوان نماینده ویژه جمهوری اسلامی ایران در امور افغانستان منصوب و معرفی کرد.

حسن کاظمی قمی نیز سابقه فعالیت در نیروی قدس سپاه پاسداران را دارد و پس از آن نیز به مدت هفت سال سفیر ایران در عراق را بر عهده داشت.

محمد ساداتی‌نژاد، وزیر جهاد کشاورزی نیز در حکمی، محسن کاظمینی فرمانده پیشین سپاه تهران را به عنوان قائم مقام وزیر در قرارگاه امنیت غذایی منصوب کرد.

کاظمینی از سال ۹۰ به فرماندهی سپاه محمد رسول الله تهران منصوب شد و تا سال ۹۶ در این سمت بود.

محسن رضایی، فرمانده اسبق سپاه پاسداران، نیز به عنوان معاون اقتصادی ابراهیم رئیسی منصوب شده است و سعید محمد، فرمانده سابق قرارگاه خاتم الانبیای سپاه پاسداران، نیز با حکم رئیسی در سمت دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری‌صنعتی و ویژه اقتصادی قرار گرفته است.

ایران ۱۴۰۰
خبر شامگاهی
خلاصه خبرها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید