وزارت بهداشت اسرائیل: حملات سایبری علیه مراکز درمانی را خنثی کردیم

۱۴۰۰/۷/۲۵

وزارت بهداشت اسرائیل اعلام کرد مرکز امنیت سایبری این وزارتخانه چندین حمله سایبری علیه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی را شناسایی و خنثی کرده است.

به گزارش جروزالم پست، چزی لوی مدیر یک مرکز پزشکی در شهر اشکلون گفت که این مرکز از جمله اهداف این حملات بوده است.

همچنین در روز چهارشنبه ۲۱ مهرماه، مرکز پزشکی هیلل یافه در شهر خدرا هدف یک حمله باج‌افزار قرار گرفت که هکرها به سیستم‌های کامپیوتری حمله کردند و موفق شدند به زیرساخت‌های فناوری اطلاعات آن نفوذ کنند.

به نوشته رسانه‌های اسرائیلی، یک گروه از هکرها که پیشتر مسئول حمله مشابهی به یک بیمارستان در آمریکا بودند، مسئول این حمله بوده‌اند و ده میلیون دلار باج خواسته‌اند.

بر اساس این گزارش‌ها، مرکز پزشکی هیلل یافه تلاش در زمینه سیستم‌های جایگزین برای پذیرش و درمان بیماران بدحال را آغاز کرده و روز یکشنبه نیز تلاش‌های این مرکز و وزارت بهداشت برای بازیابی کامل همراه با امنیت بیشتر سیستم‌های فناوری اطلاعات خود همچنان ادامه داشت.

همچنین جروزالم پست نوشت که وزارت بهداشت و سازمان امنیت سایبری ملی اسرائیل در حال تلاش برای تقویت سطح حفاظت از همه سازمان‌های بهداشتی و درمان اسرائیل است.

اسرائیل در سال‌های اخیر بارها هدف حملات سایبری قرار گرفته که برخی از آنها منتسب به هکرهای جمهوری اسلامی شده است.

در فروردین‌ماه نیز شرکت امنیت سایبری «پروف پوینت» اعلام کرد گروه‌های هکر ایرانی، با نام «فسفر» یا «بچه گربه جذاب»، ۲۵ متخصص پزشکی در زمینه‌های ژنتیک، ‌عصب‌شناسی و تومورشناسی را هم در آمریکا و هم اسرائیل هدف حملات سایبری  قرار داده‌اند.

حمله به محققان حوزه پزشکی بخشی از تلاش‌های تازه گروه‌های هکر مورد نظر است که پیشتر دانشگاهیان، دیپلمات‌ها، روزنامه‌نگاران و مخالفان حکومت ایران را هدف خود قرار می‌دادند.

سال گذشته نیز روزنامه فایننشال‌تایمز نوشت حملات سایبری منتسب به جمهوری اسلامی در شبکه آب‌رسانی اسرائیل، با افزایش کلر آب می‌توانست صد‌ها نفر از شهروندان این کشور را با خطر بیماری مواجه کند.

خلاصه خبرها
امروز
اقتصاد و بازار

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید