سفیر ایران در سازمان ملل درباره ماجراجویی احتمالی اسرائیل علیه برنامه هسته‌ای هشدار داد

۱۴۰۰/۷/۲۱

مجید تخت روانچی، سفیر ایران در سازمان ملل در نامه‌ای به رییس دوره‌ای شورای امنیت، با اشاره به اینکه «تعداد و شدت تهدیدات اسرائیل به سطح هشدار دهنده‌ای رسیده است»،نوشت:ما نسبت به هرگونه محاسبه اشتباه و ماجراجویی احتمالی نظامی اسرائیل علیه ایران و برنامه هسته‌ای آن، هشدار می‌دهیم.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل در نامه خود به رییس دوره‌ای شورای امنیت تاکید کرد که طی ماه‌های گذشته، تعداد و شدت تهدیدات تحریک‌آمیز و ماجراجویانه اسرائیل به طور مداوم افزایش یافته و به سطح هشداردهنده‌ای رسیده است.

تخت روانچی افزود که آخرین مورد تهدید اسرائیل علیه ایران سخنان رییس ستاد ارتش اسرائیل است، اضافه کرد «اینکه اسرائیل به تداوم از بین بردن قابلیت‌های ایران ادامه می‌دهد»، بدون هیچ شک و شبهه‌ای ثابت می‌کند که اسرائیل مسئول حملات علیه برنامه هسته‌ای ایران در گذشته بوده است.

اشاره تخت روانچی به سخنان آویو کوخاوی، رییس ستاد ارتش اسرائیل، است که هفته گذشته اعلام کرد: «عملیات برای از بین بردن ظرفیت‌های ایران، در هر عرصه و هر زمانی، ادامه خواهد داشت.»

کوخاوی گفت که ارتش اسرائیل و جامعه اطلاعاتی آن به خوبی می‌دانند در ایران چه می‌گذرد و هر وقت زمانش برسد، وظیفه ما است که یک واکنش موثر و به موقع صورت دهیم.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل در نامه روز چهارشنبه خود به رییس دوره‌ای شورای امنیت همچنین گفت که به خاطر سابقه اسرائیل در عملیات مخفیانه بر ضد برنامه هسته‌ای ایران، بایستی با این کشور برای توقف همه تهدیدات و رفتارهای اخلال‌گرانه آن برخورد شود.

پربیننده‌ترین‌ها

امروز
انسان، زمین، فردا
خبر شامگاهی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید