کمیسر پیشین غذا و داروی آمریکا: موج دلتا احتمالا آخرین موج بزرگ کرونا در ایالات متحده است

۱۴۰۰/۷/۱۳

اسکات گوتلیب، کمیسر سابق سازمان غذا و داروی آمریکا، گفت: موج کرونای ناشی از گونه جهش‌یافته دلتا احتمالا آخرین موج بزرگ کرونا در ایالات متحده است.

گوتلیب در ادامه افزود که درحال حاضر اگرچه گونه جهش‌یافته دلتا در ایالت‌های جنوبی آمریکا در حال کاهش است، اما در برخی از ایالت‌های غرب و غرب میانه در حال افزایش است.

کمیسر سابق سازمان غذا و داروی آمریکا که اخیرا کتابی با عنوان «شیوع کنترل نشده» درباره چگونگی ورود، گسترش و همه‌گیری کرونا در آمریکا از او به چاپ رسیده است، گفت: «کرونا راه خود را در ایالات متحده طی کرده است و بنابراین شاید تا روز شکرگزاری، ما شاهد کاهش میزان شیوع کرونا در مقیاس یکنواخت‌تر باشیم.»

با این حال گوتلیب عنوان کرد که این احتمال همچنان وجود دارد که گونه جهش یافته دلتا، مناطق شمال شرقی آمریکا را درنوردد.

گوتلیب که یکی از اعضای هیات مدیره کمپانی فایزر است یکی از چالش‌های پیش رو برای جهان را تامین واکسن کرونا عنوان کرد و گفت: در دوازده ماه آینده، تولیدکنندگان واکسن کرونا بین ۱۰ تا ۱۵ میلیارد دوز واکسن تولید خواهند کرد.

او گفت که با جمعیت هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون نفری جهان و ۵ تا ۶ میلیارد دوز که قبلا توزیع شده است، دیگر کمبود عرضه واکسن کرونا بزرگترین چالش نیست بلکه چالش این است که امکان توزیع واکسن را در محیط‌های دشوار انجام دهیم و این همان جایی است که تمرکزی بر آن وجود ندارد.

کمیسر سابق سازمان غذا و داروی آمریکا همچنین بر لزوم افزایش تلاش‌ها برای توزیع جهانی واکسن کرونا تاکید کرد و گفت که سازمان بهداشت جهانی باید بر ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز برای توزیع جهانی تمرکز کند.

پربیننده‌ترین‌ها

خلاصه خبرها
جنگ ایران و عراق
خلاصه خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید