دادستانی کردستان خواهان برخورد با پزشک افشاگری شد که خبر سوختن دختر ۲۲ ساله را علنی کرد

۱۴۰۰/۷/۱۲

محمد جباری دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان خبر مرگ یک زن ٢٢ ساله‌ بر اثر سوختگی را تایید کرد، اما خواستار «برخوردهای لازم» با پزشکی شد که خبر مرگ او را افشا کرد.

جباری روز دوشنبه اعلام کرد: «در این رابطه دستور لازم به پلیس داده شد تا تحقیقات جنایی انجام شود. همچنین به پزشکی قانونی نیز دستور داده شده تا علت دقیق فوت مشخص شده و کالبدشکافی صورت گیرد.»

او ادامه داد پذیرش این زن در بیمارستان «به عنوان یک حادثه سوختگی» صورت گرفته و «اینکه وی خودسوزی کرده یا پدرش او را سوزانده است در حال بررسی است.»

روز یکشنبه، ایمان نوابی، پزشک جراح در صفحه اینستاگرام خود نوشت پدر یک زن ۲۲ ساله بعد از اطلاع از این که دخترش دوست پسر دارد روی او بنزین ریخته و این زن با ۸۵ درصد سوختگی جان خود را از دست داده است.

پست منتشر شده این پزشک در این باره به دلایل نامعلومی از دسترس خارج شد و او با تاکید بر ادامه تلاش‌هایش در این زمینه دوباره نوشت: «این دادخواهی از طریق کارشناسان حقوقی ادامه خواهد داشت.»

اما دادستان کردستان درباره این که پدر مقصر بوده یا خیر، گفت: «هنوز مشخص نبوده و در حال حاضر مورد تایید ما نیست.»

او اقدام نوابی در اطلاع‌رسانی این حادثه را «نوعی تخلف» دانست و گفت: «این فرد نباید زمانی که هنوز چیزی مشخص نشده آن را در فضای مجازی قرار می‌داد.»

به گفته دادستان کردستان، این موضوع به مسئولان نظام پزشکی ابلاغ شده «تا آن را در دستور کار کمیته انضباطی قرار دهند و برخوردهای لازم صورت گیرد.»

هرانا هویت زن جان باخته را «فائزه ملکی، ۲۲ ساله، از اهالی روستای دولت آباد (کورکوره) از توابع شهرستان سنندج» اعلام کرده است.

این پایگاه حقوق بشری به نقل از یک منبع مطلع نوشت: «فائزه ملکی مدتی پیشتر ازدواج کرده و از همسرش جدا شده بود. پس از آن با مرد جوانی آشنا شده و قصد ازدواج با یکدیگر را داشتند اما خانواده پسر با این ازدواج مخالفت کردند. با این وجود عکس‌هایی مبنی بر ادامه رابطه فائزه و پسر جوان به دست پدر فائزه رسید. نهایتا پدر فائزه چند روز قبل اقدام به آتش زدن دخترش با بنزین کرد.»

بر اساس قوانین جمهوری اسلامی، پدران مرتکب قتل فرزند اعدام نمی‌شوند و در مواردی، آگاهی به این معافیت از مجازات سنگین، انگیزه‌ قاتل برای ارتکاب قتل شده است.


تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

نگاه روز
اخبار
پنجره

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید