طوفان شاهین از سیستان و بلوچستان عبور کرد و وارد هرمزگان شد

۱۴۰۰/۷/۱۰

مقام‌های سیستان و بلوچستان با اشاره به آبگرفتگی، بادهای شدید و غرق شدن دست‌کم دو لنج بر اثر طوفان شاهین، اعلام کردند که طوفان از این استان عبور کرده و وارد آب‌های استان هرمزگان شده است.

دوست‌محمد کلیم، معاون هواشناسی سیستان و بلوچستان، عصر شنبه دهم مهرماه گفت که طوفان حاره‌ای شاهین با فاصله حدود ۸۰ کیلومتر و بدون برخورد به خشکی از بنادر گواتر، پسابندر و بریس در جنوب شرق ایران عبور کرد.

با این حال به گفته او، آثار و پیامدهای این طوفان همچنان پا برجاست و در نوار ساحلی جنوب استان، به ویژه بندر چابهار، بارش شدید باران رخ داده و دریا به شدت مواج شده است.

محمد شهلی‌بر، مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان، نیز گفت در پی طوفان شاهین دو لنج صیادی، هر کدام به ارزش ۱۰ میلیارد تومان، در بندر روستای پسابندر شهرستان دشتیاری، در ۱۰۰ کیلومتری چابهار، شکسته و غرق شدند.

خبرگزاری تسنیم نیز ویدیویی از خسارت‌های واردشده به تعدادی از قایق‌ها منتشر کرده است.

خبرگزاری‌ها همچنین از آبگرفتگی ریمدان در مرز ایران و پاکستان و همچنین برخی دیگر از شهرهای سیستان و بلوچستان خبر داده‌اند.

وزش باد و گرد و غبار شدید نیز از عصر جمعه در شهرستان‌های چابهار، کنارک و دشتیاری ادامه دارد و به گفته مجتبی خالدی، سخنگوی اورژانس، وزش گرد و خاک در زابل ۵۲ نفر را روانه مراکز درمانی کرد که سه نفر از آنان بستری شدند.

سازمان هواشناسی ایران پیش‌بینی کرده است که تا روز یکشنبه وزش باد شدید، افزایش ارتفاع موج تا شش متر در مناطق دور از ساحل و بین دو تا سه متر در مناطق ساحلی، بارش شدید باران و رعد و برق در جنوب و جنوب شرق ایران رخ دهد.

روز شنبه تمامی مدارس و ادارات چابهار و زابل تعطیل شدند.

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

خلاصه خبرها
چشم‌انداز
انسان، زمین، فردا

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید