ایلان ماسک: حزب کمونیست چین از ارزهای دیجیتال می‌ترسد

۱۴۰۰/۷/۹

ایلان ماسک، سرمایه‌گذار و کارآفرین آمریکایی و بنیان‌گذار شرکت‌های تسلا و اسپیس‌اکس، اقدامات اخیر دولت چین علیه بیت‌کوین و دیگر ارزهای دیجیتال را ناشی از ترس حزب کمونیست این کشور از تاثیرگذاری این فناوری بر قدرتش توصیف کرد.

ماسک در سخنرانی خود در «کد کنفرانس» لس‌آنجلس با اشاره به مقابله چین با رمزارزها گفت: تصور می‌کنم هدف از ارز دیجیتال اساسا کاهش قدرت دولت‌های متمرکز است و به همین دلیل، حکومت‌ها به آن علاقه‌ای ندارند.

وی افزود: دولت‌ها نمی‌توانند رمزارزها را نابود کنند،‌ اما ممکن است بتوانند پیشرفت آنها را کند کنند.

بانک مرکزی چین روز جمعه ۲۴ سپتامبر هر نوع معامله مرتبط با ارزهای دیجیتال را در این کشور ممنوع اعلام کرد؛ به دنبال انتشار این خبر، ارزش بیت‌کوین دست‌کم شش درصد افت کرد و سایر رمزارزها نیز با افت قیمت روبه‌رو شدند.

حکومت چین ارائه خدمات صرافی دیجیتال به شهروندان این کشور را «غیرقانونی» اعلام کرد و وعده داد جلوی استخراج غیرقانونی ارزهای دیجیتال را نیز بگیرد. همزمان، کمیسیون اصلاح و توسعه ملی چین نیز اعلام کرد تمامی مراکز استخراج رمزارز را در سراسر این کشور جمع‌آوری می‌کند.

پکن ادعا می‌کند مقابله‌اش با رمزارزها به دلایلی از جمله کاربرد آنها در کلاهبرداری و پولشویی و همچنین مصرف بیش از اندازه برق برای استخراج آنهاست.

ماسک در سخنرانی روز سه‌شنبه خود در لس‌آنجلس گفت ممکن است قطعی برق در برخی نقاط چین باعث شده باشد چین تصمیم بگیرد با استخراج ارزهای دیجیتال مقابله کند، اما در سطوح بالاتر، علت این تصمیمات چالشی است که رمزارزها برای حکومت چین به وجود می‌آورند.

در یک سال اخیر، به ویژه پس از حمایت ایلان ماسک از بیت‌کوین، قیمت این رمزارز به شدت بالا رفت و باعث شد محبوبیت ارزهای مجازی در جهان افزایش یابد.

تازه‌ترین خبرها

اخبار و اخبار ورزشی
پنجره
اخبار

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید