پزشک خامنه‌ای وعده وزیر بهداشت درباره جشن شکست کرونا را زمینه «ساده‌انگاری» خواند

۱۴۰۰/۷/۹

علیرضا مرندی، پزشک خامنه‌ای و رییس فرهنگستان پزشکی، از وعده وزیر بهداشت برای برگزاری «جشن شکست کرونا و پیروزی واکسن» انتقاد کرد

او در نامه‌ای خطاب به بهرام عین‌اللهی نوشت با این وعده‌ها زمینه «ساده‌انگاری» و «بدبینی» مردم را فراهم نکنید

علیرضا مرندی، پزشک خامنه‌ای و رییس فرهنگستان پزشکی، از وعده وزیر بهداشت برای برگزاری «جشن شکست کرونا و پیروزی واکسن» انتقاد کرد و در نامه‌ای خطاب به بهرام عین‌اللهی نوشت با این وعده‌ها زمینه «ساده‌انگاری» و «بدبینی» مردم را فراهم نکنید.

مرندی در این نامه خطاب به عین‌اللهی نوشته است: «در کشورهای متعدد، به عنوان نمونه کانادا، که دو نوبت واکسیناسیون در بیش از ۸۰ درصد از جمعیت صورت پذیرفته است، کماکان سخت‌گیری‌های جدی… اعمال می‌کنند»

او با تاکید بر اینکه نباید اطلاع‌رسانی به نحوی باشد که مردم را دچار بدبینی کند نوشت: قول‌هایی که از طرف وزارت بهداشت به مردم داده می‌شود «این نگرانی را ایجاد می‌کند که با ساده‌انگاری در این خصوص و کاهش حفاظت‌های فردی مجددا شاهد پیک‌های بعدی» خواهیم بود.

بهرام عین‌اللهی، وزیر بهداشت، روز سه‌شنبه ششم مهر گفته بود: «به زودی جشن پیروزی مردم را که به ما برای سرعت بخشیدن به واکسیناسیون کمک کردند برگزار خواهیم کرد. بعد از گذراندن دو هفته آینده به واکسیناسیون ۷۰ درصدی که می‌خواستیم خواهیم رسید.»

تازه‌ترین خبرها

چشم‌انداز
ایران ۱۴۰۰
تیتر اول

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید