وزارت اطلاعات از کشته شدن یک نفر به اتهام رهبری یک گروه «تروریستی» خبر داد

۱۴۰۰/۷/۷

وزارت اطلاعات و صداوسیمای جمهوری اسلامی از کشته شدن یک نفر به اتهام رهبری یک گروه «تروریستی» و بازداشت اعضای این گروه خبر دادند.


وزارت اطلاعات در بیانیه‌ای اعلام کرد این گروه «با حمایت و هدایت سرویس‌های اطلاعاتی کشورهای متخاصم» قصد «عملیات خرابکارانه» در داخل ایران را داشت.

این وزارتخانه به کشور خاصی اشاره نکرد، اما در مستند کوتاهی که با عنوان «مرگ با هزار چاقو» شامگاه سه‌شنبه و پس از صدور این اطلاعیه از صداوسیما پخش شد، آمریکا و اسرائیل به عنوان حامیان این گروه معرفی شدند.

در این مستند، آمنه سادات ذبیح‌پور، خبرنگار صدا و سیما، به دیدار اخیر نفتالی بنت نخست وزیر اسرائیل و جو بایدن رییس جمهوری آمریکا اشاره می‌کند و می‌گوید بنت در این دیدار از استراتژی اسرائیل علیه ایران با نام «مرگ با هزار چاقو» خبر داد.

در ادامه، اعترافات تلویزیونی چند زن و مرد علیه خودشان پخش می‌شود که می‌گویند قصد داشتند «اقدام‌های خرابکارانه» انجام دهند.

این مستند صداوسیمای جمهوری اسلامی مدعی است «نقشه‌های کشف‌شده از مخفيگاه» رهبر این گروه نشان مي‌دهد «طرح خرابکاری که او ماموريتش را در خارج کشور دريافت کرده، اقدام عليه برخی مراکز حساس کشور بوده است».

نیروهای امنیتی و صدا و سیما هر چند وقت یک بار خبرها و برنامه‌های تلویزیونی از اعترافات اجباری افراد تحت عنوان «جاسوس» و «گروه‌های خرابکار» منتشر می‌کنند اما اسنادی گواه بر ادعاهایشان ارائه نمی‌دهند.

تازه‌ترین خبرها

خلاصه خبرها
امروز
اقتصاد و بازار

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید