شرکت فایزر: واکسن تولید فایزر برای کودکان ۵ تا ۱۱ سال موثر است

۱۴۰۰/۶/۲۹

بنا بر اعلام فایزر، واکسن کووید‌ـ‌۱۹ این شرکت در کودکان گروه سنی ۵ تا ۱۱ سال پاسخ ایمنی قوی ایجاد کرده است و فایزر در نظر دارد برای واکسیناسیون این گروه سنی از آمریکا درخواست مجوز کند

بنا بر اعلام فایزر، واکسن کووید‌ـ‌۱۹ این شرکت در کودکان گروه سنی ۵ تا ۱۱ سال پاسخ ایمنی قوی ایجاد کرده است و فایزر در نظر دارد برای واکسیناسیون این گروه سنی درخواست مجوز کند که قدمی مهم در آغاز واکسیناسیون کودکان و نوجوانان است.

فایزر اعلام کرد پاسخ ایمنی که واکسن در مرحله دوم و سوم آزمایش‌های بالینی در گروه سنی ۵ تا ۱۱ سال ایجاد کرده است مشابه پاسخ ایمنی است که پیش‌تر در گروه سنی ۱۶ تا ۲۵ سال مشاهده شده بود.

آلبرت بورلا، مدیرعامل شرکت فایزر، با تاکید بر نیاز به واکسیناسیون، گفت: «از ژوییه، موارد ابتلای کودکان به کووید‌ـ‌۱۹ در آمریکا حدود ۲۴۰ درصد افزایش یافته است. یافته‌های این کارآزمایی‌ها پایه‌ای محکم برای درخواست مجوز واکسن فایزر برای کودکان ۵ تا ۱۱ سال است و در نظر داریم این درخواست را فوری و اضطراری به اداره غذا و دارو و سایر نهادهای ناظر ارائه دهیم.»

بنا بر اعلام نهادهای ناظر، هم واکسن فایزر و هم مدرنا با موارد نادری از بروز التهاب قلبی در نوجوانان، به‌خصوص مردان جوان، مرتبط بوده‌اند. اما فایزر در واکنش گفت در افراد شرکت‌کننده در آزمایش‌های بالینی هیچ موردی از التهاب قلبی مشاهده نشده بود.

واکسن فایزر در آزمایش‌های بالینی گروه سنی بزرگسال حدود ۹۵ درصد اثربخش بوده است اما چند ماه پس از تزریق نوبت دوم، از اثربخشی‌اش کاسته می‌شود. انتظار می‌رود نهادهای ناظر آمریکا در هفته جاری، مجوز تزریق نوبت سوم واکسن را برای سالمندان و گروه‌های پرخطر صادر کنند.


تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

خلاصه خبرها
تشخیص بنابر تقاضا؛ اکنون کامپیوتر شما را ملاقات می‌کند
اخبار

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید