تنها هشت هفته قبل از شروع مسابقات جام جهانی فوتبال جوانان، اندونزی به دلیل امتناع از پذیرش حضور اسرائیل، از میزبانی این مسابقات محروم شد. فیفا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد حق میزبانی جام جهانی زیر ۲۰ سال از اندونزی سلب شده و میزبان جدید در اسرع وقت اعلام خواهد شد.

پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۱/۱۰

پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۱/۱۰

هفته ۲۴ لیگ برتر پس از وقفه فیفادی آغاز شد و تمامی بازی‌ها خلاف رویه لیگ ایران گل داشت. مس کرمان و آلومینیوم اراک در کرمان به تساوی یک بر یک رسیدند تا مهدی رحمتی همچنان با تساوی به کار ادامه دهد. نفت مسجد سلیمان با سرمربی جدید از تراکتور تبریز میزبانی کرد و ۵ بر یک گلباران شد.

پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۱/۱۰

رضا زارعی، رئیس فدراسیون کوهنوردی در واکنش به خبر اختصاصی ایران اینترنشنال درباره ممنوع الخروجی الناز رکابی گفت: «خانم رکابی پس از پایان مسابقات کره جنوبی باید به اداره گذرنامه مراجعت می‌کرد و کارهای اداری اش را انجام می داد؛ اما نمی‌دانم چرا نرفت تا این مشکل خود را حل کند؟»

پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۱/۱۰

لهستان،‌ میزبان بازی‌های اروپایی ۲۰۲۳ توصیه کمیته بین المللی المپیک برای پذیرش ورزشکاران روس و بلاروس را اجرا نمی‌کند. ماتئوش موراویتسکی، نخست وزیر لهستان تصمیم کمیته بین المللی المپیک در قبال ورزشکاران روس را «شرم آور» خواند. IOC خواستار پذیرش ورزشکاران روس در مسابقات شده است.

پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۱/۱۰

هرچقدر که انتقادها به لیست نخستین اردوی تیم ملی با هدایت امیر قلعه‌نویی، خفیف بود و اهالی فوتبال به دلیل تدارکاتی بودن این اردو، به آن چندان خرده نگرفتند،‌ اما ترکیب دستیاران سرمربی تیم ملی، پرحاشیه بوده است؛ رحمان رضایی را حذف کردند، علی کمانگری هم معلوم نیست چرا انتخاب شده است

پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۱/۱۰

پس از نیکلای کوملیچنکو، مهاجم تیم ملی روسیه که سطح زندگی معمولی در تهران را بسیار پایین دانسته بود، دنیل پروتسف، هافبک و کنستانتین تیوکاوین، مهاجم تیم ملی روسیه هم از اردوی تیم در تهران ابراز نارضایتی کرده‌اند: واقعاً در ایران مشکلات اینترنت وجود داشت و ارتباط با خانواده سخت بود

پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۱/۱۰

سیدبندی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ که قرار است به میزبانی قطر برگزارشود، مشخص شد. ایران مطابق انتظار در سید اول در کنار چهار قدرت دیگر قرار گرفته است؛ ایران، قطر، ژاپن، کره جنوبی، عربستان سعودی و استرالیا. با توجه به ترکیب دیگر سیدها، بهترین قرعه برای ایران، اردن، لبنان و اندونزی است

چهارشنبه ۱۴۰۲/۰۱/۰۹

کمیته بین‌المللی المپیک نسبت به شرایط ورزشکاران ایرانی بیانیه‌ای صادر و از بررسی دقیق اوضاع ورزشکاران به ویژه زنان ورزشکاران گفته است. در بیانیه آمده است ما شرایط ایران را بررسی می‌کنیم، آنها موظف هستند گزارش دقیقی از وضعیت ورزشکاران به ویژه زنان به ما ارائه کنند.

چهارشنبه ۱۴۰۲/۰۱/۰۹

باشگاه پرسپولیس در اطلاعیه اعلام کرد که از مهاجم پیشین خود یورگن لوکادیا، به دلیل فسخ یک طرفه قرارداد به فیفا شکایت کرده است. لوکادیا پس از آغاز خیزش انقلابی مردم و پس از درخواست سفارت هلند برای ترک خاک ایران توسط اتباع هلندی، تهران را ترک و با پرسپولیس فسخ کرد.

بایگانی

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

سپاه صلح
چند چند
میراث ناملموس

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید

رادیو