غرب سوریه هم‌زمان با ورود کشتی‌های ایرانی به بندر لاذقیه هدف حمله قرار گرفت

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۰۴/۱۹

خبرگزاری رسمی سوریه گزارش داد که اسرائیل به یکی از مناطق اطراف بانیاس در غرب این کشور حمله کرد. حمله هوایی منتسب به اسرائیل هم‌زمان با ورود دو کشتی ایرانی به بندر لاذقیه انجام شده است.

خبرگزاری دولتی سوریه (سانا)، به نقل از یک منبع نظامی این کشور روز سه‌شنبه ۱۹ تیر گزارش داد که اسرائیل کمی پس از نیمه‌شب گذشته و در اولین دقایق سه‌شنبه، یک موضع در نزدیکی شهر ساحلی بانیاس در غرب سوریه را هدف قرار داد.

این حمله از سمت دریای مدیترانه انجام شد.

از زمان آغاز جنگ داخلی سوریه در بیش از ۱۳ سال پیش، صدها حمله منتسب به اسرائیل علیه ارتش بشار اسد و مواضع گروه‌های تحت حمایت جمهوری اسلامی انجام شده است اما اسرائیل در معدود مواردی درباره این حملات اظهار نظر کرده است.

سانا نوشت که این حمله منجر به خسارات مادی شد.

اسرائیل هنوز درباره این حمله اظهارنظری نکرده است.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه بدون ارائه گزارشی از تلفات انسانی اعلام کرد که این سومین حمله اسرائیل در سال جاری میلادی به منطقه بانیاس است که حملات منتسب به اسرائیل در آن کمتر گزارش می‌شود.

به گفته این سازمان غیردولتی مستقر در بریتانیا که دارای شبکه گسترده‌ای از منابع در سوریه است، مستشاران نظامی ایرانی در این منطقه حضور دارند.

این سازمان افزود که دو موشک اسرائیلی دو ساختمان را در ساحل هدف قرار دادند که یکی از آن‌ها متعلق به یگان پدافند هوایی بوده و باعث آتش‌سوزی شده است.

خبرگزاری فرانسه نوشت حملات اسرائیل به سوریه پس از حمله مرگ‌بار حماس به خاک اسرائیل در روز هفتم اکتبر ۲۰۲۳، افزایش یافته است.

فروردین ماه امسال، در حمله اسرائیل به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق، محمدرضا زاهدی، مقام بلندپایه نیروی قدس سپاه پاسداران در سوریه، به همراه چند ایرانی دیگر کشته شدند.

جمهوری اسلامی در واکنش به این حمله، یک سری موشک و پهپاد به سمت اسرائیل روانه کرد.

مقامات اسرائیل با وجود اینکه به ندرت در مورد حملاتشان اظهارنظر می‌کنند، بارها گفته‌اند که به جمهوری اسلامی اجازه نمی‌دهند حضور خود را در سوریه گسترش دهد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبر ورزشی
خبرها
اقتصاد و بازار
ترور

شنیداری

پادکست‌ها