سهام اپل پس از معرفی ویژگی‌های هوش مصنوعی رکوردی تاریخی زد

چهارشنبه ۱۴۰۳/۰۳/۲۳

سهام اپل روز سه‌شنبه ۲۲ خرداد پس از اعلام همکاری با اوپن‌ای‌آی و معرفی ویژگی‌های تازه هوش مصنوعی در به‌روزرسانی آتی سیستم‌های عامل آی‌فون، آی‌پد و مک رکوردشکنی کرد و ارزش هر سهم آن با افزایش ۷.۳ درصدی به بیش از ۲۰۷ دلار رسید.

اگر قیمت فعلی سهام اپل که به ۲۰۷دلار رسیده است ثابت بماند، این شرکت می‌تواند بیش از ۲۰۰ میلیارد دلار به ارزش بازار خود اضافه کند.

اکنون ارزش بازار اپل به ۳.۱۸ تریلیون دلار رسیده است که تنها چند ده میلیارد دلار با مایکروسافت، با ارزش‌ترین شرکت جهان، فاصله دارد.

این افزایش سهام در شرایطی اتفاق افتاد که اپل در سال ۲۰۲۴، به دلیل کاهش فروش آی‌فون و این تلقی بازار که اپل در رقابت با دیگر غول‌های فن‌آوری، در بهره‌گیری موثر از فن‌آوری هوش مصنوعی عقب مانده است، از شاخص‌های اصلی بازار بورس جا مانده بود.

ویژگی‌های هوش اپل

اپل اعلام کرده پلتفورمی با عنوان هوش اپل که از خدمات و سرویس اوپن‌ای‌آی استفاده می‌کند در سراسر محصولات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری این شرکت، از آیفون و مک گرفته تا سرویس‌های ایمیل، پیام‌ها و عکس‌ها، ادغام خواهد شد.

اپل در معرفی سرویس تازه نسخه به‌روز شده‌ای از دستیار مجازی صوتی سیری را معرفی کرد که می‌تواند به دامنه گسترده‌تری از پرسش‌ها پاسخ دهد و وظایف پیچیده‌تری را نسبت به نسخه فعلی انجام دهد.

اپل همچنین چندین ویژگی هوش مصنوعی را که در برنامه‌های این شرکت ادغام شده‌اند و با به‌روزرسانی آتی سیستم‌عامل‌ها برای آی‌فون‌ها، آی‌پدها و رایانه‌های مک در پاییز سال جاری عرضه می‌شوند، رونمایی کرد.

این پلتفورم تازه قرار است طرح‌ها را به تصاویر تبدیل کند، در عکس‌ها و ویدیوها جستجو کند، ایمیل‌ها را بازنویسی کند، لحن پیام‌ها را تغییر دهد و به دستیار صوتی سیری اجازه دهد تا به برنامه‌های مختلف دسترسی پیدا کند و پاسخ‌های هوشمندانه‌تری ارائه دهد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

حرف آخر با پوریا زراعتی
خبر
جهان‌نما
در کارگه هنرمندی - فصل دوم

شنیداری

پادکست‌ها