روزنامه شرق درباره فساد گسترده در فوتبال؛ چه کسی می‌تواند به تاج بگوید بالای چشمت ابروست؟

دوشنبه ۱۴۰۳/۰۳/۲۱

روزنامه شرق در گزارشی درباره فساد گسترده در فوتبال و بازداشت مشاور ویژه رییس فدراسیون نوشت: «کسی جرئت پیدا می‌کند، حداقل به‌عنوان مطلع، مهدی تاج و دیگر اعضای فدراسیون را فرابخواند و بابت چنین فساد عجیب‌و‌غریبی که تا بیخ گوش رئیس فدراسیون رخنه کرده توضیحاتی قانع‌کننده بخواهد؟»

در بخش دیگری از این گزارش درباره سوابق فریبرز محمودزاده، مشاور ویژه مهدی تاج که در پرونده فساد گسترده در فوتبال بازداشت شده، آمده است: «محمودزاده چهره ناشناسی در فوتبال ایران نبود؛ او پیش‌تر سمت مهمی مثل مسئول نقل‌و‌انتقالات لیگ فوتبال بر عهده داشت. اما در پی تخلفات صورت‌گرفته، عذر محمودزاده از فدراسیون فوتبال خواسته شد، اما با بازگشت مهدی تاج به فدراسیون فوتبال، او دوباره به این نهاد برگشت.»

این روزنامه در ادامه نوشته: «عمق فاجعه مربوط به جایی است که چنین زدوبندهایی در این فدراسیون در سال‌های اخیر صورت گرفته، ولی رئیس فدراسیون و کمیته‌های اخلاق و قضائی از وجودش بی‌خبر بوده‌اند. این «بی‌خبری» البته چندان اثبات‌شده نیست و حالا باید نهادهای قضائی با ورود بدون تعارف به این بخش هم، ابهامات رایج را از بین ببرند. البته که ظاهرا برای خواستن توضیحات بیشتر از مهدی تاج، بایدها و نبایدهایی وجود دارد.»

شرق همچنین به پرونده بی‌سرانجام مهدی تاج در قرارداد با ویلموتس اشاره کرده: مخاطبان فوتبال از رسیدگی ناقص به پرونده ویلموتس‌گیت که مهدی تاج روزگاری متهم ردیف اول آن بود، سرخورده شده‌اند. تاج که آن زمان حین درگیری قضائی با همان پرونده از سمتش در فدراسیون فوتبال استعفا داده بود، دوباره با حمایت، به‌عنوان رئیس فدراسیون برگزیده شد، اما هرگز مشخص نشد داستان قرارداد وحشتناکی که او با ویلموتس بسته بود، چه سرانجامی پیدا کرد.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
جهان‌نما
جهان‌نما

شنیداری

پادکست‌ها