مدیر پیشین شبکه ۳: یکسری نهادها می‌گفتند چرا سیاسی شدن فردوسی‌پور در خدمت نظام نیست

دوشنبه ۱۴۰۳/۰۲/۲۴

علی‌اصغر پورمحمدی، مدیر سابق شبکه ۳ درباره حذف برنامه نود و عادل فردوسی‌پور به خبرآنلاین گفت: «یک سری نهاد هم در کشور داریم که انتقاد اصلی آن‌ها این بود که اگر او سیاسی نیست، چرا در یک جا سیاسی شده و اگر سیاسی هست، چرا این سیاسی شدن او در خدمت نظام نیست؟»

او همچنین گفت که یکی از دلایل تعطیلی برنامه ۹۰، «به تغییر رویکرد خود عادل فردوسی‌پور برمی‌گشت؛ او ابتدا می‌گفت من سیاسی نیستم ولی در عمل و در بزنگاه‌ها سیاسی می‌شد. بین رفتار و چارچوبی که انتخاب کرده بود، تناقضی وجود داشت.»

به گفته پورمحمدی، تعطیلی برنامه ۹۰، با اختیار فروغی، مدیر شبکه ۳ نبود: «تعطیلی برنامه هم در حدی نبود که مدیر یک شبکه تصمیم بگیرد. فقط برنامه ۹۰ نه، هر برنامه‌ای که مهم باشد. الان مدیر شبکه یک یا مدیر خبر سیما نمی‌تواند صبح بیدار شود و ساعت اخبار شبکه یک را از ۲ به ۳ ببرد و از جاهای بالاتری باید تصمیم بگیرند. رئیس سازمان باید بگوید برنامه باشد یا نباشد و تعطیلی ۹۰ هم با هماهنگی یا دستور رئیس سازمان بود.»

او همچنین گفته: «من در ۲ جلسه بودم که فردوسی‌پور و فروغی را هماهنگ کنم. نمی‌گویم آشتی چون قهر که نبودند. نظر فروغی این بود که او باید در چارچوبی که من می‌گویم کار کند ولی فردوسی‌پور گفت نه که این بحث بالا گرفت و به تعطیلی برنامه رسید.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

اقتصاد و بازار
کلید واژگان خامنه‌ای
جهان‌نما
تیتر اول با نیوشا صارمی

شنیداری

پادکست‌ها