عربستان سعودی کمپین میزبانی از جام جهانی ۲۰۳۴ را شروع کرد

شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱۲

فدراسیون فوتبال عربستان سعودی رسما با جمله با «هم در حال رشد» اعلام کرد که برای میزبانی جام جهانی ۲۰۳۴ نامزد شده است. در ماه اکتبر گذشته و پس از اینکه استرالیا از ادامه تلاش برای کسب میزبانی جام جهانی ۲۰۳۴ انصراف داد، اعلام شد عربستان سعودی تنها کاندیدای میزبانی این مسابقات است.

عربستان سعودی لوگویی برای جام جهانی ۲۰۳۴ طراحی کرده که در آن عدد ۳۴ دیده می‌شود. سایت این مسابقات هم راه‌اندازی شده است.

رئیس فدراسیون فوتبال عربستان سعودی می‌گوید این لوگو برای به تصویر کشیدن «ماهیت ملت جوان عربستان، جامعه پر جنب و جوش و البته میراث غنی آن» طراحی شده است.

احتمالا فیفا تا پایان سال ۲۰۲۴، عربستان سعودی را به عنوان میزبان جام جهانی ۲۰۳۴ معرفی می‌کند. هرچند تاریخ و محل برگزاری این رای‌گیری هنوز اعلام نشده اما پس از کناره‌گیری استرالیا، اینفانتینو، رئیس فیفا میزبانی عربستان سعودی را تبریک گفت.

عربستان سعودی تلاش داشت نخستین میزبانی سه‌قاره‌ای جام جهانی را در سال ۲۰۳۰ بدست بیاورد، اما میزبانی به «اسپانیا، پرتغال و مراکش» رسید. همچنین به مناسبت یکصدمین سالگرد برگزاری جام جهانی قرار است یک بازی به آرژانتین، پاراگوئه و اروگوئه داده شود.

نخستین دوره جام جهانی ۴۸ تیمه، در سال ۲۰۲۶ در سه کشور آمریکا، کانادا و مکزیک برگزار خواهد شد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

پوشش ویژه
پوشش ویژه
پوشش ویژه
حرف آخر

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.