حماس: ۷ گروگان‌ دیگر در حمله‌های اسرائیل به غزه کشته شدند

شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱۲

سخنگوی شاخه نظامی حماس اعلام کرد هفت نفر از گروگان‌هایی که در اسارت این گروه بودند در حمله‌های اسرائیل به نوار غزه کشته شده‌اند. او به زمان کشته شدن این افراد اشاره نکرد.

ابوعبیده، سخنگوی گردان‌های القسام، شاخه نظامی حماس، روز جمعه ۱۱ اسفند گفت تعداد گروگان‌هایی که در عملیات اسرائیل در نوار غزه کشته شده‌اند از ۷۰ نفر فراتر رفته است.

او در بیانیه‌ای که در تلگرام منتشر شد، به جزییات و از جمله زمان کشته شدن این گروگان‌ها اشاره‌ای نکرد.

ابوعبیده در بیانیه خود گفت تعداد گروگان‌های کشته‌شده در اثر عملیات نظامی اسرائیل در غزه، اکنون به بیش از ۷۰ نفر رسیده است.

مقام‌های اسرائیلی به طور کلی از پاسخ دادن به پیام‌های عمومی و علنی حماس درباره گروگان‌ها خودداری می‌کنند و آن را جنگ روانی می‌دانند.

بر اساس آمار ارائه شده از سوی اسرائیل، در جریان حمله تروریستی حماس به اسرائیل، ۱۲۰۰ نفر کشته و ۲۵۰ نفر به اسارت گرفته شدند.

وزارت بهداشت غزه که تحت کنترل حماس می‌گوید در جریان حمله نظامی اسرائیل به غزه، بیش از ۳۰ هزار فلسطینی کشته شده‌اند.

مذاکرات و تلاش‌های دیپلماتیک برای آتش‌بس و آزادی گروگان‌هایی که همچنان در دست حماس هستند، هنوز به نتیجه نرسیده است.

پیشتر، در اواخر نوامبر، در جریان آتش‌بس موقت و یک هفته‌ای، حماس بیش از ۱۰۰ گروگان اسرائیلی و خارجی را با حدود ۲۴۰ زندانی فلسطینی معاوضه کرد.

حماس در آغاز جنگ تهدیدکرده بود به تلافی حملات نظامی اسرائیل، گروگان‌ها را اعدام خواهد کرد. اسرائیل حماس را متهم کرده است که دست کم دو گروگانی را که ارتش این کشور جنازه آنها را یافت، اعدام کرده است.

در همین حال، وب‌سایت خبری اکسیوس روز جمعه گزارش داد که اسرائیل تا زمانی که فهرستی از گروگان‌های زنده دربند حماس را دریافت نکند، قصد ندارد در گفت‌وگوهای بیشتر برای رسیدن به توافقی برایی به آتش‌بس موقت و مبادله گروگان‌های اسرائیلی با فلسطینی‌های زندانی شرکت کند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
خبر ورزشی
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.