کانادا از سرمایه‌گذاری خارجی در رسانه‌های دیجیتال تعاملی جلوگیری می‌کند

جمعه ۱۴۰۲/۱۲/۱۱

فرانسوا فیلیپ شامپاین، وزیر نوآوری کانادا روز جمعه گفت کانادا برای جلوگیری از به خطر افتادن امنیت ملی، از سرمایه‌گذاری شرکت‌های تحت حمایت دولت‌های خارجی در بخش رسانه‌های دیجیتال تعاملی جلوگیری خواهد کرد.

او گفت اوتاوا نظارت بر سرمایه‌گذاری‌ نهادهای تحت مالکیت یا تحت تاثیر دولت‌های خارجی را به‌ویژه در ایالت‌هایی که در این موضوع درگیر هستند، افزایش خواهد داد.»

«رسانه‌های دیجیتال تعاملی» بازی‌های ویدیویی و دستگاه‌های واقعیت مجازی را دربرمی‌گیرد.

وزیر نوآوری کانادا در بیانیه‌ای گفت:« «بازیگران متخاصمی که از حمایت دولت‌های خارجی برخوردارند یا تحت تاثیر آنها عمل می‌کنند، ممکن است که اطلاعات نادرست منتشر کنند و یا اطلاعات را دستکاری کنند.»

او از کشور خاصی نام نبرد، اما کانادا در سال‌های اخیر بارها چین و روسیه را به دخالت در امور داخلی خود متهم کرده است. پکن و مسکو این اتهام را رد کرده‌اند.

دولت کانادا دی ماه امسال فهرستی از دانشگاه‌‌های ایران، چین و روسیه منتشر کرد که به صورت مستقیم یا غیرمستقیم با نهادهای نظامی و امنیتی این کشورها مرتبط هستند. بنا بر اعلام دولت کانادا، به پژوهش‌گرانی که با این دانشگاه‌ها همکاری کنند، بودجه دولتی اختصاص نخواهد یافت.

سازمان اطلاعات امنیت کانادا پیشتر اعلام کرده بود در سال ۲۰۲۰ جاسوسی و مداخله خارجی در این کشور به سطحی رسید که از زمان جنگ سرد تاکنون مشاهده نشده است. این سازمان روسیه و چین را دلایل نگرانی خواند و گفت جهش در جاسوسی خارجی و افزایش تعداد کسانی که در پی همه‌گیری کرونا در خانه کار می‌کنند مرتبط است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
تیتر اول
خبرها
امروز

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.