فدراسیون برای ویزای انگلستان اقدام نکرد، فرزانه فصیحی مسابقه جهانی را از دست داد

جمعه ۱۴۰۲/۱۲/۱۱

فرزانه فصیحی، رکوردار دو شصت متر ایران و قهرمان آسیا، خبر داده اجازه حضور در مسابقات قهرمانی جهان در انگلستان به او داده نشده است: «فقط می‌خواستم با بزرگان جهان مسابقه بدهم اما این اجازه به من داده نشد». حسن تفتیان هم در ویدئویی اعلام کرده فدراسیون او را ثبت نام نکرده است.

فدراسیون دوومیدانی با وجود کسب سهمیه مسابقات جهانی توسط فرزانه فصیحی، اقدامی برای دریافت ویزای انگلستان و اعزام او به مسابقات جهانی انجام نداده تا قهرمان مسابقات داخل سالن آسیا، در این تورنمنت غایب باشد.

این اتفاق در شرایطی رخ داده که محمد گنج‌خانلو، ملی‌پوش دوچرخه‌سواری ایران، تابستان امسال در جریان مسابقات جهانی اسکاتلند اردوی تیم ملی را ترک کرد و در گفت‌و‌گوی اختصاصی با ایران اینترنشنال از پناهندگی در انگلستان خبر داد و به‌نظر بیم جمهوری اسلامی از تکرار این اتفاق مانع از اعزام دیگر ورزشکاران شده است.

همچنین حسن تفتیان، سریع‌ترین دونده ایران، که سهمیه لازم برای حضور در مسابقات جهانی را کسب کرده بود، با انتشار ویدئویی در اینستاگرام، اعلام کرد به‌دلیل عدم ثبت نام از سوی فدراسیون و نادیده‌گرفته شدن ایمیل‌های مربوطه توسط فدراسیون دومیدانی ایران، شانس حضور در مسابقات جهانی را از دست داده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبر
جهان‌نما
خلاصه خبرها

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.