اسناد گروه هکری «عدالت علی» از اتهامات علی دایی، وریا غفوری، حسین ماهینی و عارف غلامی

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۰۱

گروه هکری «عدالت علی» که از هک پرونده‌های قوه قضاییه جمهوری اسلامی خبر داده بود، امروز سه شنبه اول اسفند ۱۴۰۲ اسناد جدیدی منتشر کرده است.

این نشان می‌دهد برای علی دایی، وریا غفوری، عارف غلامی و حسین ماهینی، همزمان با خیزش انقلابی مردم ایران پس از کشته‌شدن مهسا امینی، با عناوین اتهامی مختلف پرونده تشکیل شده است.

در اسناد منتشرشده از سوی این گروه مشخص شده؛

علی دایی، اسطوره فوتبال ایران، در پرونده به شماره کلاسه ۱/۰۱۰۱۰۸۰ب به فعالیت تبلیغی علیه نظام، اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور متهم شده که در نهایت پرونده به صدور قرار منع تعقیب منتهی شده است.وریا غفوری، کاپیتان پیشین استقلال، در پرونده به شماره کلاسه ۱/۰۱۰۰۳۸۴ب به فعالیت تبلیغی علیه نظام، اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور متهم شده که در نهایت پرونده با صدور قرار جلب به دادرسی و کیفرخواست به دادگاه انقلاب ارسال شده است.حسین ماهینی، کاپیتان پیشین پرسپولیس، در پرونده به شماره کلاسه ۱/۰۱۰۰۳۸۳ب به فعالیت تبلیغی علیه نظام متهم شده که در نهایت پرونده با صدور قرار جلب به دادرسی و کیفرخواست به دادگاه انقلاب ارسال شده است.عارف غلامی، بازیکن سابق استقلال، در پرونده به شماره کلاسه ۳/۰۱۰۱۳۷۵ب به فعالیت تبلیغی علیه نظام، اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور متهم شده که پرونده در جریان رسیدگی در شعبه سوم بازپرسی است.پس از همراهی این چهره‌ها با خیزش انقلابی مردم ایران در سال گذشته، سرنوشت متفاوتی برای هریک از این نفرات رقم خورد.

علی دایی که با ممنوع‌الخروجی خود و خانواده‌اش مواجه شده بود، در آخرین گفت‌وگوی خود در روز چهاردهم بهمن ماه اعلام کرد همچنان ممنوع‌المعامله است.

حسین ماهینی پس از چند روز بازداشت توسط نیروهای امنیتی، در نهایت با قرار وثیقه آزاد شد.

وریا غفوری، بازیکن وقت فولاد، که در ابتدای فصل بدون درخواست سرمربی از استقلال کنار گذاشته شده بود، در نیم‌فصل از لیست فولاد خارج شد و در ادامه فوتبال را کنار گذاشت. غفوری نیز پنج روز در بازداشت نیروهای امنیتی بود و با قرار وثیقه آزاد شد.

عارف غلامی، بازیکن وقت تیم فوتبال استقلال، نیز در پایان فصل از استقلال کنار گذاشته شد. او که به اردوهای تیم ملی فوتبال نیز دعوت می‌شد، همچنان از حضور در تیم‌های لیگ برتری باز مانده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبر ورزشی
جهان‌نما
خبرها
جهان‌نما

شنیداری

پادکست‌ها