تخمین روزنامه اعتماد: جشن جمهوری‌اسلامی برای قهرمانی تیم‌ملی، ۱۰۰۰ میلیارد هزینه داشت

دوشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۲۳

روزنامه اعتماد گزارش داده در صورت صعود ایران به فینال جام قهرمانی آسیا، کاروانی حداقل ۵ هزار نفره از ارگان‌ها و سازمان‌ها برای «جشن قهرمانی خيابانی در دوحه» راهی قطر می‌شدند که هزینه بلیت و اقامت و سایر خرج‌های آنها ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیارد تومان می‌شد.

در گزارش این روزنامه آمده: «از طرف ديگر گفته شده در صورت قهرمانی طبق برنامه‌ريزی تعداد زيادی بيلبورد در سطح شهرها برای قهرمانی تيم ملی فوتبال به مدت چندين روز رزرو می‌شد. اجاره اين بيلبوردها فقط در تهران به بالای ۱۰۰ ميليارد می‌رسد. بقيه شهرها را هم می‌شود حساب كرد.»

در بخشی دیگر آمده: «در زمان تقريبا يك ماهه حضور ايران در جام ملت‌ها چندين كاروان تماشاگر اعزامی از نهادها و ارگان‌های مختلف به قطر رفتند. برخی رسانه‌ها نوشتند هزينه اين اعزام نزديك به ۱۰۰ ميليارد شده است.»

در ادامه آمده: «در تهران هم بنا بر اين بود كه اتوبوس روباز بياورند برای يك كارناوال بزرگ خيابانی. همه اينها هزينه‌ای بيش از هزار ميليارد تومان از خود به جا می‌گذاشت. البته كه تيم ايران قهرمان نشد و همه اين برنامه‌ها هم ملغی شد. با اين وجود شايد برخی از مردمی كه از لحاظ مالی تحت فشار شديد قرار دارند با خود بگويند شانس آورديم كه قهرمان نشديم!»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
جهان‌نما
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.