بیش از ۲ درصد برق آمریکا صرف استخراج بیت‌کوین می‌شود

دوشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۱۶

تقاضا برای برق به منظور انجام عملیات استخراج ارزهای دیجیتال در ایالات متحده در چند سال گذشته به سرعت رشد کرده است. برآوردهای اولیه نشان می‌دهند استفاده سالانه برق برای استخراج ارزهای دیجیتال احتمالا بین ۰/۶ تا ۲/۳ درصد از مصرف برق ایالات متحده را شامل می‌شود.

به بیانی دیگر، مزارع استخراج رمزارز در سه سال گذشته تقریبا به‌اندازه مصرف یک ایالت جدید به شبکه برق آمریکا بار اضافه کرده‌اند.

افزایش میزان استخراج رمزارزها در آمریکا پس از آن روی می‌دهد که چین به عنوان مرکز پیشین این حوزه با اعمال مقررات سختگیرانه موجب کوچ فعالان رمزارز به کشورهای دیگر شد.

تحقیقات مرکز جایگزین‌های مالی در دانشگاه کمبریج نشان می‌دهد در سال ۲۰۲۰ تنها کمی بیش از سه درصد از کل عملیات استخراج بیت‌کوین در خاک ایالات متحده صورت می‌گرفت اما این میزان در اوایل سال ۲۰۲۲ به حدود ۳۸ درصد ارتقا پیدا کرد.

این تغییر به‌طور قابل توجهی بر روند مصرف برق ایالات متحده تاثیر گذاشته است و همین مساله موجب شده تا نهادهای مسوول، تحقیقات گسترده‌ای را درباره میزان مصرف انرژی حوزه رمزارزها ترتیب دهند.

بخش بزرگی از مصرف برق این بخش به مزارع بزرگ استخراج رمزارز مربوط می‌شود که به‌شکل گسترده‌ای از تجهیزات سخت‌افزاری ویژه برای این کار استفاده می‌کنند. حضور این مجموعه‌ها در آمریکا ناشی از ارزان بودن بهای برق در برخی مناطق این کشور است.

نیروگاه‌های برق فعال در مناطقی مانند تگزاس و همچنین برخی نیروگاه‌های واقع در امتداد رشته‌های کوه‌های آپالاش، از غرب نیویورک تا جنوب جورجیا باعث شده است شرکت‌های بزرگ پایگاه‌های استخراج رمزارز خود را در این نقاط مستقر کنند.

اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده با بررسی نشریات، گزارش‌های مالی، مقالات خبری و تحقیقات صورت گرفته توسط کنگره در مجموع ۱۳۷ مرکز استخراج رمزارز را در سراسر این کشور شناسایی کرده است که اغلب آن‌ها بر استخراج بیت‌کوین تمرکز دارند.

از این میان ۱۰۱ مرکز داده‌هایی را درباره میزان مصرف برق خود منتشر کرده‌اند. بررسی این داده‌ها نشان می‌دهد این مراکز در صورت فعالیت با حداکثر ظرفیت، ۲/۳ درصد از میانگین تقاضای برق ایالات متحده را به خود اختصاص خواهند داد.

در گزارش منتشر شده تاکید شده است این میزان مصرف پیامدهایی جدی برای شبکه برق این کشور به دنبال دارد.

این مساله روند کربن‌خنثی کردن نیروگاه‌های برق ایالات متحده را پیچیده‌تر می‌کند.

نتایج این تحقیقات نشان می‌دهند فعالان حوزه استخراج رمزارز در حال احیای نیروگاه‌های کم‌استفاده‌ای هستند که اغلب بر اساس سوخت‌های فسیلی کار می‌کنند.

اداره اطلاعات انرژی قصد دارد در شش ماهه اول سال ۲۰۲۴ گزارش‌های ماهانه‌ای را درباره عملیات استخراج بیت‌کوین منتشر کند تا با این کار به درک بهتر تاثیرات انرژی و نیز به سیاست‌گذاری‌های آتی در زمینه استخراج رمزارز در آمریکا کمک کند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
گفت‌وگوی ویژه
خبرها
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.