آمریکا:افزودن حوثی‌ها به لیست سازمان‌های تروریستی خارجی، فعالیت‌‌های امدادی را مختل می‌کرد

چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۰/۲۷

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به این پرسش که چرا دولت بایدن حوثی‌ها را فقط به فهرست «تروریست جهانی ویژه» بازگردانده و آنها را در فهرست «سازمان‌های تروریستی خارجی» قرار نداده، گفت یکی از دلایل این تصمیم کاهش تاثیر این اقدام بر غیرنظامیان یمنی و کمک‌رسانی به آنها بود.

متیو میلر، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، در پاسخ به این پرسش که چرا دولت بایدن حوثی‌ها را فقط به فهرست «تروریست جهانی ویژه» بازگردانده و آنها را در فهرست «سازمان‌های تروریستی خارجی» قرار نداده، گفت یکی از دلایل این تصمیم کاهش تاثیر این اقدام بر غیرنظامیان یمنی و کمک‌رسانی به آنها بود.

میلر گفت: در صورت بازگرداندن حوثی‌ها به فهرست «سازمان‌های تروریستی خارجی»، این خطر وجود داشت که فعالیت برخی گروه‌های امدادی در یمن مختل شود و این سازمان‌ها نگران بودند که به حمایت از یک سازمان تروریستی متهم شوند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا خاطرنشان کرد بازگرداندن حوثی‌ها به فهرست «تروریست جهانی ویژه» این ابزار را ایجاد می‌کند که بتوان دسترسی حوثی‌ها را به سیستم‌های مالی قطع کرد. همچنین می‌توان علیه کسانی که با حوثی‌ها دادوستد می‌کنند، اقدام‌ها و تحریم‌های بیشتری اعمال کرد و در عین حال، برخی تاثیرهای منفی بر غیرنظامیان یمنی نیز به حداقل می‌رسد.

میلر افزود: در گذشته وقتی حوثی‌ها در فهرست «سازمان‌های تروریستی خارجی» بودند، این وضع تاثیر منفی بر گروه‌های امدادرسانی داشت.

متیو میلر، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
چشم‌انداز
اقتصاد و بازار
۲۴ با فرداد فرحزاد

شنیداری

پادکست‌ها