وحید بهشتی: اسرائیل باید به مواضع سپاه و سایت‌های هسته‌ای در ایران حمله کند

چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۰/۱۳

وحید بهشتی، فعال سیاسی ایرانی، در سخنرانی در پارلمان اسرائیل، کنست، گفت: اسرائیل نباید از حمله به پایگاه‌های سپاه، سایت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی و خانه‌های مقام‌های بلندپایه این رژیم در داخل ایران ابایی داشته باشد، زیرا این تنها زبانی است که جمهوری اسلامی می‌فهمد.

بهشتی گفت: حماس و حزب‌الله باید از بین بروند، ولی از آنجا که جمهوری اسلامی به منابع نامحدود دسترسی دارد، در مدت چند ماه گروه‌های نیابتی با نام‌های دیگر را جایگزین آنها خواهد کرد.

این فعال سیاسی افزود: شکی نیست که دستور حمله ۱۵ مهر حماس به اسرائیل، از داخل ایران صادر شد و طراحی آن از درون جمهوری اسلامی شکل گرفت. اسرائیل باید سر اختاپوس را هدف قرار دهد. جمهوری اسلامی در همه عرصه‌ها مشروعیت خود را از دست داده و در ضعیف‌ترین موقعیت خود است.

او افزود: از زمانی که جمهوری اسلامی سر کار آمد شعار اصلی آن نابودی اسرائیل بوده و بسیار فعالانه به دنبال محقق کردن این هدف بوده است. تنها کافی است به تعداد گروه‌های نیابتی جمهوری اسلامی در اطراف اسرائیل بنگریم.

وحید بهشتی جمهوری اسلامی را دشمن مشترک مردم ایران و اسرائیل خواند و گفت بیش از یک سال است که برای تروریست شناخته شدن سپاه که «پدرخوانده» حماس، حزب‌الله، جهاد اسلامی و سایر گروه‌های نیابتی است، مقابل وزارت خارجه بریتانیا تحصن کرده است.

این فعال سیاسی خاطرنشان کرد: مردم ایران که تشنه آزادی و دموکراسی هستند، قیام‌های زیادی علیه جمهوری اسلامی انجام داده‌اند، اما به دلیل وحشی‌گری حکومت ایران تاکنون نتوانسته‌اند موفق شوند؛ همان وحشی‌گری که مردم اسرائیل نیز آن را در ۱۵ مهر امسال در حمله حماس تجربه کردند.

او گفت اگر به جای هزینه‌هایی که برای مقابله با نیروهای نیابتی ایران در منطقه انجام می‌شود، اندکی از مردم ایران حمایت شود، آنها سر اختاپوس را از داخل ایران قطع خواهند کرد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبر
چند چند
خبر
گفت‌وگوی ویژه

شنیداری

پادکست‌ها