الهام مدرسی، از معترضان خیزش انقلابی به‌دلیل خونریزی داخلی در بیمارستان بستری شد

پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۹/۳۰

ناهید مدرسی، خواهر الهام مدرسی، در ویدیویی از بستری شدن دوباره خواهرش در بیمارستان به علت «خونریزی داخلی» خبر داد و نوشت که «رنج الهام حاصل ظلم و استبداد جمهوری اسلامی است». این معترض زندانی مدتی قبل، پس از آزادی و خروج از ایران، به علت بیماری در بیمارستانی در ترکیه بستری شد.

ناهید مدرسی در گفت‌وگو با ایران‌اینترنشنال درباره آخرین وضعیت خواهرش گفت: «الهام الان به پیوند کبد نیاز دارد و تا کنون سه اهداکننده برای پیوند به بیمارستان معرفی کردیم ولی هیچ کدام انجام نشد.»

او در ادامه گفت: «هر ماه که می‌گذرد مبلغ زیادی از پولی که تا کنون برای درمان الهام جمع‌آوری کردیم خرج ادامه روند درمان او و صرف هزینه آزمایش‌های مربوط به اهدا‌کننده‌های عضو می‌شود و هر روز عقب افتادن عمل پیوند او جانش را به خطر می‌اندازد.»

بر اساس اطلاعاتی که ناهید مدرسی در اختیار ایران‌اینترنشنال گذاشته است، الهام مدرسی تا یک هفته پیش نمی‌توانسته غذا بخورد و بدنش غذا را پس می‌زده است: «از یک هفته پیش دیگر بدنش آب را هم پس می‌زند و نمی‌تواند حتی آب بنوشد.»

او تاکید کرده که شرایط فعلی الهام در مرحله اورژانسی است و خانواده نگران حالش هستند: «اکنون به نامه‌ای از طرف یک سیاستمدار یا فردی سرشناس نیاز داریم که خطاب به وزارت بهداشت و درمان ترکیه نوشته شود. لازم است در این نامه تایید کنند که پیوند الهام برای نجات جان اوست.»

الهام مدرسی، نقاش ۳۲ ساله و یکی از بازداشت‌شدگان خیزش سراسری ایرانیان علیه جمهوری اسلامی است.

او آبان ۱۴۰۱ در خانه‌اش در کرج بازداشت و در بهمن ۱۴۰۱، پس از پایان بازجویی‌ها همراه با شکنجه، با تودیع قرار وثیقه پنج میلیارد تومانی به‌طور موقت از زندان کچویی کرج آزاد شد.

این شهروند معترض پیش از بازداشت به بیماری کبدی مبتلا بود و شرایط زندان و عدم دسترسی به دارو، باعث وخیم‌تر شدن حالش شد.

او از مرداد امسال پس از خروج اجباری از ایران به صورت بلاتکلیف در ترکیه به سر می‌برد و اکنون به علت بیماری و وضعیت وخیم جسمی در بیمارستانی در این کشور بستری است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

مستند کوتاه - نامه فرهنگستان
جهان‌نما
خبرها
جهان‌نما

شنیداری

پادکست‌ها