مسابقات جهانی کشتی بلگراد؛ زارع و یزدانی‌ها در نیمه‌نهایی، اطری حذف شد

شنبه ۱۴۰۲/۰۶/۲۵

با شروع مسابقات جهانی بلگراد، آزادکاران ایران در وزن‌های ۶۱، ۷۰، ۸۶ و ۱۲۵ کیلوگرم به مصاف رقیبان خود رفتند که حاصل آن، صعود حسن یزدانی، امیرمحمد یزدانی و امیرحسین زارع به نیمه‌نهایی بود. رضا اطری نیز پس از شکست مقابل کشتی‌گیر ژاپنی و ناکامی او در رسیدن به فینال، حذف شد.

در وزن ۸۶ کیلوگرم، حسن یزدانی، کاپیتان تیم کشتی آزاد ایران، پس از استراحت در دور نخست، جایدن لاورنس استرالیایی را ۲-۸ شکست داد. در مرحله بعدی بیامباسورین قرقیزستانی را ۰-۱۱ برد و در یک‌چهارم هم امین از سن‌مارینو را برد تا در نیمه‌نهایی با شاپیف ازبک روبرو شود.

در وزن ۷۰ کیلوگرم، امیرمحمد یزدانی در دور اول حریف لهستانی خود را با امتیاز عالی شکست داد. در ادامه برابر ماگومد خانیف از آذربایجان با نتیجه شش بر صفر پیروز شد. او در یک‌چهارم نهایی ارنظر آکماتالیف را ۰-۱۰ شکست داد و حریف رمضان رمضان‌اف، کشتی‌گیر روسی‌الاصل بلغارستان شد.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم، امیرحسین زارع، پس از استراحت در دور نخست، خرامیانکوف بلاروس را ۲-۷ شکست داد. او در دور بعد اسمیت از پورتوریکو را با امتیاز عالی شکست داد و برای صعود به نیمه‌نهایی نیز از سد دانیل لیگتی مجارستانی عبور کرد تا حریف طاها آکگول، قهرمان مشهور جهان از ترکیه، در راه رسیدن به فینال لقب بگیرد.

در وزن ۶۱ کیلوگرم نیز رضا اطری پس از استراحت در دور اول، مقابل کودای اوگاوا از ژاپن مغلوب شد تا با توجه به شکست این حریف برابر رقیب امریکایی در مرحله بعد، از حضور در جدول شانس مجدد نیز باز مانده و از دور رقابت‌ها حذف شود.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
خبر ورزشی
خبرها

شنیداری

پادکست‌ها