عذرخواهی اسطوره اسپورتینگ از طارمی: «به او‌ احترام می‌گذارم، نباید نژادپرستانه حرف می‌زدم»

شنبه ۱۴۰۲/۰۶/۱۸

کارلوس خاویر، اسطوره اسپورتینگ لیسبون که درباره مهدی طارمی گفته «داور اگر شجاع بود باید به آن بازیکن مسلمان که وقتی به پرتغال آمد شنا هم بلد نبود و حالا خوب یاد گرفته شیرجه برود، ۲ کارت زرد نشان می‌داد» از مهاجم ایرانی پورتو عذرخواهی کرده، اما پورتو گفته باید با خاویر برخورد شود

این اظهارات با واکنش باشگاه پورتو مواجه شده است. پورتو در یک واکنش توئیتری نوشت: «نهادهایی مثل SOS Racismo، عفو بین‌الملل و کمیسیون اروپا علیه صحبت‌های بیگانه‌ستیزانه، نژادپرستانه و نفرت‌پراکنی چه نظری دارند؟ اینها علیه همه موازین قانونی پرتغال نیست؟ دولت چرا ساکت است؟ کمیسیون برابری و مبارزه با تبعیض و نژادپرستی چرا ساکت است؟ این اقدام جدی‌تر از آن است که بدون مجازات بماند.»

از سوی دیگر پینتو دا کاستا، رئیس باشگاه پورتو، در واکنش گفت: «یک کارشناس در یک کانال تلویزیونی به طارمی توهین نژادپرستانه کرد و گفت او وقتی اینجا آمد شنا بلد نبود ولی حالا خوب یاد گرفته شیرجه بزند. چطور می‌شود به کسی چنین اجازه‌ای داد؟ نمی‌دانم آیا کمیسیون مقابله با نژادپرستی و دیگر نهادها واکنش نشان می‌دهند یا نه؟ نمی‌دانم. شاید اگر طارمی زنی را بوسیده بود، سوژه خوبی برای تلویزیون‌ها می‌شد ولی الان کسی اهمیت نمی‌دهد.»

کارلوس خاویر، اسطوره باشگاه اسپورتینگ که به دلیل ماجرای پرحاشیه بازی پورتو - آروکا به مهدی طارمی توهین نژادپرستانه کرده است، پس از واکنش‌های مختلف، مجبور به عذرخواهی شده.

او ضمن عذرخواهی از طارمی گفت: «می‌خواهم به خاطر حرف‌هایی که چهارشنبه زدم عذرخواهی کنم. در شان من نیست که کسی را چنین خطاب کنم. استفاده از کلمات بیگانه‌ستیزانه و نژادپرستانه در شان من نیست. من دوستانی از همه رنگ‌ها و ادیان دارم. من از طارمی که او را مسلمان خطاب کردم عذرخواهی می‌کنم. من فقط می خواستم به نحوه بازی او اشاره کنم، من برایش احترام زیادی قائل هستم. من برای او و کاری که برای کشورش انجام می دهد احترام زیادی قائل هستم.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
چشم‌انداز
اقتصاد و بازار
خبر

شنیداری

پادکست‌ها