«چیزی به ما اعلام نشده، تاج می‌داند»؛ دربی ۱۰۲ تهران، در ورزشگاه فینال جام جهانی قطر

جمعه ۱۴۰۲/۰۶/۱۷

پس از ادعای مجری یک برنامه تلویزیونی درباره برگزاری دربی ۱۰۲ تهران در قطر و انتشار جزئیاتی از این ایده در خبرگزاری امنیتی تسنیم، رییس کمیته مسابقات سازمان لیگ از چنین تصمیم ابراز بی‌اطلاعی کرد. ایرنا هم نوشته دربی استقلال و پرسپولیس در استادیوم فینال جام جهانی قطر برگزار می‌شود.

سهیل مهدی در این خصوص به تسنیم گفت: «اطلاعی از موضوع برگزاری دربی در قطر ندارم و چیزی در این خصوص به من ابلاغ نشده است. مهدی تاج به‌عنوان رئیس فدراسیون فوتبال، رئیس مجمع سازمان لیگ هم است و در واقع فدراسیون و سازمان لیگ به هم مرتبط هستند. قطعاً اگر تصمیمی گرفته شود به ما هم ابلاغ خواهد شد و سپس ما می‌توانیم اظهار نظر کنیم.»

ایرنا نیز در رابطه با برگزاری دربی در قطر گزارشی نوشته که در بخشی از آن آمده: «در این خصوص مذاکرات بین روسای فدراسیون‌های ایران و قطر انجام شده و قطری‌ها اعلام کرده‌اند آمادگی کامل برای میزبانی این دیدار را دارند و حتی حاضر هستند تا ورزشگاه فینال جام جهانی ۲۰۲۲ (ورزشگاه لوسیل) را برای برگزاری دیدار استقلال و پرسپولیس در اختیار ایران قرار دهند.»

نکته دیگر، اشاره تازه خبرگزاری تسنیم درباره داوران ایرانی مجاز به قضاوت با VAR است. به نوشته تسنیم، «اگر قرار باشد این دیدار پیش از آبان ماه برگزار شود، فقط موعود بنیادی‌فرد (تنها داور ایرانی که مجوز قضاوت با VAR را دارد) می‌تواند دربی را سوت بزند اما اگر بعد از این ماه باشد، با توجه به حضور داوران در کلاس آموزش VAR ممکن سایر داوران نیز شانس قضاوت را داشته باشند.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
جهان‌نما
خبرها

شنیداری

پادکست‌ها