اعترافات تلخ جانلوئیجی بوفون؛ ضرر ‍۱۰ میلیون یورویی و البته حسرت همیشگی لیگ قهرمانان

شنبه ۱۴۰۲/۰۳/۱۳

جانلوئیجی بوفون یکی از بهترین دروازه‌بانان تاریخ فاش کرد که عاشق بازی در فرانسه بود و پشیمان است که تنها پس از یک فصل از پاریسن‌ژرمن جدا شد و به ایتالیا برگشت: «ترک پاری سن ژرمن بزرگ‌ترین اشتباه زندگی من بود، من ۱۰ میلیون یورو به همین خاطر ضرر کردم.»

او همچنین گفته که چون سران PSG گفته بودند آلفونس آرئولا در لیگ قهرمانان بازی خواهد کرد، از پاریس برگشته است: «بعد از آن پشیمان شدم، چون آرئولا مصدوم شد و سران پاریسن‌ژرمن به جای او با کیلور ناواس قرارداد امضا کردند.»

جی‌جی بوفون به گاتزتادلواسپورت گفته که: «پاریس زیباترین تجربه زندگی من بود. احساس می کردم در خانه هستم. به سرعت زبان فرانسه را یاد گرفتم، با مردم در خیابان صحبت کردم، از موزه‌ها بازدید کردم و احساس بازی در یک تیم بزرگ را داشتم.»

بوفون با ایتالیا قهرمان جام جهانی ۲۰۰۶ شد و ۱۰ بار سری آ را با یوونتوس برد. اما در حسرت لیگ قهرمانان اروپا مانده است. او با رویای بازی کنار نیمار، کیلیان ام‌باپه، آنخل دی ماریا، تیاگو سیلوا و دنی آلوس و رسیدن به لیگ قهرمانان اروپا به جمع پاریسی‌ها اضافه شد: «ما به منچستر رفتیم تا بازی رفت مرحله یک هشتم نهایی را با یونایتد انجام دهیم و برتری قابل ملاحظه ای نسبت به حریف داشتیم اما آن‌ها در بازی برگشت ما را حذف کردند. این بزرگ‌ترین ناامیدی دوران حرفه‌ای من بود.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
تار و پود
۲۴
۲۴

رادیو

پادکست‌ها

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.