نابسامانی در ورزش ایران؛ فدراسیون ایمیل نزد، تیم ملی ژیمناستیک به مسابقات اعزام نمی‌شود

شنبه ۱۴۰۲/۰۳/۰۶

تیم ملی ژیمناستیک جوانان و بزرگسالان ایران به دلیل اعلام نشدن اسامی ورزشکاران به مسابقات و ثبت‌نام نشدن آنها، به مسابقات آسیایی اعزام نمی‌شوند. مربیان دو تیم جوانان و بزرگسالان با تایید لغو اعزام ژیمناست‌ها به مسابقات ژیمناستیک هنری قهرمانی آسیا، از تعطیل شدن اردوها خبرداده‌اند.

دهمین دوره مسابقات ژیمناستیک هنری قهرمانی جوانان آسیا در خرداد به میزبانی سنگاپور برگزار خواهد شد. قرار بود ملی‌پوشان ایران هم در این رویداد شرکت کنند. برای این اعزام باید از سوی فدراسیون ایران و با ایمیل، اسامی ورزشکاران تایید می‌شد، به نوشته ایسنا، با توجه به اینکه مسئولان فدراسیون ایمیل را در اختیار ندارند، نتوانستند اقدامات لازم را در این خصوص انجام دهند.

امیر اعظمی، مربی تیم ملی جوانان دراین‌باره گفته است: ثبت‌نام ورزشکاران انجام نشده و با توجه به اینکه دیگر فرصتی برای ثبت نام نبود اردوی تیم ملی روز گذشته تعطیل شد. به هر حال با وجود افرادی که ایمیل را در اختیار دارند، همچنان این داستان ها را داریم. در این دوره مسابقات آسیا شانس زیادی برای کسب مدال داشتیم.

پس از تیم ملی جوانان، تیم ملی ژیمناستیک هنری بزرگسالان نیز به دلیل عدم ثبت نام امکان حضور در مسابقات قهرمانی آسیا را از دست داد. رضا خیرخواه، سرمربی تیم ملی بزرگسالان هم دراین باره گفت: این اعزام لغو شده است و به این دلیل که ثبت نام‌ها انجام نشده است دیگر تیم ملی اعزام نخواهد شد. دیگر فرصت ثبت نام به پایان رسیده است و نمی‌شود کاری کرد.

فدراسیون ژیمناستیک در ماه‌های گذشته با حاشیه‌های مدیریتی مختلفی روبرو بوده است. حذف زهرا اینچه‌درگاهی از انتخابات فدراسیون ژیمناستیک و دخالت‌های حکومتی در این انتخابات، ژیمناستیک را با خطر تعلیق مواجه کرده است.

چنین نابسامانی‌هایی در رشته‌های ورزشی مختلف تکرار شده است. کمتر از سه ماه پیش اردوی تیم‌های ملی تفنگ و تپانچه برای اعزام به مسابقات جهانی هند به دلیل نرسیدن بودجه ۳ میلیارد تومانی لغو شد. پیش از این اعزام تیم ملی تیروکمان به مسابقات کاپ آسیا به دلیل مشکلات مالی و فقط ۲ میلیارد تومان لغو شده بود.

همچنین تیم ملی موی‌تای و هاکی روی یخ زنان با بودجه شخصی بازیکنان و کادر فنی به مسابقات آسیایی اعزام شد. تیم هاکی روی یخ زنان با این وجود نایب قهرمان آسیا شد.

در فدراسیون دو و میدانی هم اعزام‌های مختلفی لغو شده‌اند، از جمله اعزام به مسابقات کلمبیا.

علاوه بر اینها، مناف هاشمی، دبیر کل کمیته ملی المپیک، پیش از این درباره بودجه محدود کمیته المپیک برای اعزام ورزشکاران ایرانی به مسابقات آسیایی گفته بود: «با توجه به شرایط مالی و مشکلات دیگر نمی توانیم مثل سنوات گذشته اعزام داشته باشیم.» پس از این هندبال از لیست اعزام به بازی‌های آسیایی حذف شد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
خبرها
کلید واژگان خامنه‌ای

شنیداری

پادکست‌ها