با وجود بیمارستان‌های فرسوده در ایران، رئیسی وعده داد ۱۲ بیمارستان اندونزی تجهیز شود

پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۳/۰۴

ابراهیم رئیسی، رییس‌جمهوری ایران، پس از بازگشت از اندونزی در نشستی خبری اقتصاد ایران و اندونزی را «مکمل» یکدیگر خواند و با اشاره به تفاهم‌نامه‌های امضا شده در جریان سفرش، گفت که ۱۲ بیمارستان در اندونزی به تجهیزات پزشکی ساخت ایران مجهز خواهند شد.

رئیسی پس از بازگشت از اندونزی مدعی شد تجهیزات روباتیک جراحی از راه دور ساخت ایران در بیمارستانی در اندونزی به کار گرفته شده است.

او به خبرنگاران گفت که در جلسه مذاکرات مقامات دو کشور، رییس‌جمهوری اندونزی پذیرفته که ۱۲ بیمارستان این کشور به این دستگاه‌های ساخت ایران تجهیز شود.

رئیسی افزود: «در این سفر قراردادهای خوبی برای تداوم همکاری دو کشور در حوزه‌های پزشکی و درمانی منعقد شد.»

تلاش جمهوری اسلامی برای تجهیز بیمارستان‌های اندونزی در حالی است که هم‌زمان فهرست نام و مشخصات ۹۳ ساختمان «نا‌ایمن» شهر تهران منتشر شد و دادستانی از تشکیل پرونده قضایی برای هر یک از آن‌ها خبر داد.

در این فهرست نام ۹ بیمارستان و مرکز درمانی نیز به چشم می‌خورد.

بیمارستان‌های «رسول اکرم»، «امام خمینی»، لولاگر، طرفه، سینا، بوعلی، شهدای یافت‌آباد، فیاض‌بخش و درمانگاه سلیم از جمله مراکز درمانی‌ای هستند که به دلیل فرسودگی هر لحظه ممکن است حادثه‌ای مرگ‌بار در آن‌ها رخ دهد.

علاوه بر فرسودگی بیمارستان‌ها، جمهوری اسلامی در سال‌های اخیر در پرداخت حقوق کادر درمان به ویژه پرستاران اهمال کرده و موجب مهاجرت گسترده کادر درمان حتی به کشورهای منطقه شده است.

از سوی دیگر بر اساس ویدیوهای منتشر شده، کارکنان بیمارستان تهران‌کلینیک در روزهای گذشته در محوطه بیمارستان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

بر اساس گزارش‌های رسیده، چهار ماه حقوق، دو سال عیدی، هفت سال حق سنوات و هفت سال مزایای آنان پرداخت نشده است.

همچنین پرستاران بیمارستان رجایی شیراز در اعتراض به وضعیت معیشتی و پایین بودن حقوق خود تجمع اعتراضی برگزار کردند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
خبر ورزشی
خبرها

شنیداری

پادکست‌ها