شادی پریدر: قهرمان‌های ما یکی پس از دیگری از ایران می‌روند، گِل بگیرند در فوتبال را!

دوشنبه ۱۴۰۲/۰۳/۰۱

شادی پریدر، نائب رئیس فدراسیون شطرنج گفت: «قهرمان‌های ما یکی پس از دیگری از ایران می‌روند. فقط پرهام، امین و مبینا باقی مانده‌اند. مسؤولان هم اصلاً این موضوع را دنبال نمی‌کنند و تمام فکروذکرشان فوتبال است؛ گِل بگیرند در فوتبال را تا خیال همه راحت شود.همه هم دوره‌های من رفته‌اند»

استادبزرگ شطرنج ایران درحالی از مهاجرت نخبه‌های شطرنج ایران حرف زده که خبر مهاجرت پویا ایدنی، استادبزرگ شطرنج ایران به فرانسه به تازگی منتشر شده است. پیش از این علیرضا فیروزجا و میترا حجازی‌پور، دو استاد بزرگ شطرنج ایران هم به فرانسه مهاجرت کرده بودند. سارا خادم‌الشریعه هم در اواخر سال ۲۰۲۲ به اسپانیا مهاجرت کرد.

پریدر درباره حواشی روزهای اخیر از جمله درگیری‌اش با رئیس هیأت کرمان به خبرگزاری امنیتی فارس گفته: «این رئیس فدراسیون فاسد است و باید برود، چرا کسی این امر را پیگیری نمی‌کند؟ به صورت یک خانم چک زده‌‌اند، حالا بماند که آن خانم نایب رئیس یک فدراسیون و دارنده ۱۰ مدال بین‌المللی است اما بازهم کسی وارد ماجرا نمی‌شود. وقتی رئیس فدراسیون بی‌غیرت است و خوشحال می‌شود من مورد ضرب و شتم قرار بگیرم باید سکوت کنم؟ وقتی رئیس فدراسیون می‌داند که من مدارکی علیه او دارم و دستور می‌دهد که تلفن همراه من را بشکنند چگونه باید سکوت کنم؟»

او درمورد کتک خوردن و شکستن تلفن همراهش، گفت: «چند روز پیش این اتفاق رخ داد و من موضوع را گزارش دادم، اما فعلاً همه می‌گویند صبر کن! صبر کنم که چه شود؟ رشیدی، رئیس هیأت کرمان غلط کرده به صورت من ضربه زده و تلفن همراه من را شکسته است. من اطلاعات زیادی در تلفن همراهم داشتم و با مسئولان آسیایی و جهانی در ارتباط بودم. چه کسی پاسخگو است؟ رشیدی یک نفر در روابط عمومی دارد من گفتم که اگر این خانم همه کاره شطرنج استان کرمان است به او حکم دبیری بدهید. رشیدی گفت وی روابط عمومی من است و اگر کسی حرفی هم بزند به دهانش می‌زنم.»

استاد بزرگ شطرنج ایران گفته که مدارکی علیه تامینی، رئیس فدراسیون شطرنج دارد: «تامینی را من به فدراسیون شطرنج آوردم. او هرچقدر هم بخواهد فراموش کند، من از یاد نمی‌برم و حالا می‌خواهم خلاف‌هایش را رو کنم. دست خزانه‌دار و تخلفات‌شان را افشا خواهم کرد. اگر من را از فدراسیون اخراج کنند هم به دیوان خواهم رفت و موضوع را تا پایان پیگیری می‌کنم. نمی شود که او پول ورزشکاران و استان‌ها را بخورد و هر کاری دلش می‌خواهد بکند. من اجازه این کارها را نمی‌دهم، چون دستم در کاسه دزدها نیست!»

نایب رئیس فدراسیون شطرنج گفت: «اگر زور تامینی می‌رسد من را از فدراسیون بیرون کند. اگر این اتفاق رخ دهد تمام مدارکی که دارم را منتشر خواهم کرد. من نایب رئیس فدراسیون هستم، اما کتک خوردم و موبایلم را شکسته‌اند و کسی که این کارها را کرده پاداش هم گرفته است. من این موضوع را رها نخواهم کرد. مملکت قانون دارد و با این شرایط نمی‌دانم چطور یک مرد به خودش اجازه می‌دهد به صورت من ضربه بزند و هیچ اتفاقی رخ ندهد. نکته عجیب‌تر اینکه رئیس فدراسیون هم موضوع کتک خوردن نایب رئیسش را پیگیری نمی‌کند.»

او درباره تخلفات مالی در فدراسیون شطرنج گفته: «خزانه‌دار فدراسیون چرا مبالغ را کارت به کارت می‌کند؟ کدام خزانه‌دار است که این کار را می‌کند؟ من از فدراسیون جهانی پول می‌گیرم و وی به حساب شخصی‌اش کارت به کارت می‌کند که از مالیات فرار کند. مملکت قانون ندارد؟ بلیت گرجستان ۱۰ میلیون است و آقایان ۴۰ میلیون تومان از ورزشکاران گرفته‌اند. ۶ میلیارد گرفته‌‌اند، اما چقدر خرج قهرمانان خود کرده‌اند؟ من چگونه باید این قهرمانان را در ایران نگه دارم؟»

پریدر گفت: «تامینی نه تنها یک هزار تومانی به فدراسیون نیاورده، بلکه ۱۰ برابر هم از فدراسیون خورده است. من چند قهرمان را باید از دست بدهم؟ سارا خادم‌الشریعه رفت و این موضوع هیچ اهمیتی برای تامینی ندارد. تامینی برای نرفتن خادم‌الشریعه چه اقدامی کرد؟ برای سیستم نظارتی که تامینی را تایید صلاحیت کرده است، متاسف هستم.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
نمادهای قرن بیستم
جهان‌نما
خبرها

شنیداری

پادکست‌ها