زن‌هراسی مدیران ورزشی؛لغو مسابقات ووشوی دختران به دلیل حضور زنان «بی‌حجاب» در ماراتن شیراز

دوشنبه ۱۴۰۲/۰۲/۲۵

روزنامه شرق خبر داده که «مسئولان اداره کل ورزش و جوانان استان فارس به همراه شورای تأمین این استان در اتفاقی بی‌سابقه، تصمیم گرفتند به دلیل ماجراهای دوی ماراتن شیراز، مسابقات ووشوی دختران را که انتخابی تیم ملی بود، لغو کنند.» حضور زنان بدون حجاب اجباری در ماراتن شیراز، جنجالی شد

شیراز میزبان مرحله نخست انتخابی تیم ملی ووشو در دو بخش پسران و دختران شده بود. مطابق برنامه قبلی، مسابقات ووشوی مردان ۱۶ تا ۲۱ اردیبهشت و مسابقات زنان هم از ۲۳ تا ۲۸ اردیبهشت باید برگزار می‌شد.

شرق نوشته: «با این حال اتفاقات دوی نیمه‌ماراتن این شهر باعث شد تا شیراز فقط میزبانی پسران ووشو را تقبل کند و قید میزبانی از دختران این رشته را بزند. آنها با ارسال نامه‌ای به فدراسیون ووشو از این خبر دادند که امکان میزبانی از دختران برایشان فراهم نیست!»

هیات ووشو و شورای تامین فارس درحالی نامه ناآمادگی زده‌اند که مسابقات مردان بدون مشکل در شیراز برگزار شده است: «ولی تا صحبت از حضور دختران به میان آمد، مسئولان ورزش این شهر، یکباره آمادگی‌شان را از دست دادند. تفاوت در برگزاری این دو رشته از زمین تا آسمان است و جایی برای نگرانی وجود نداشت. مسابقات قرار بود در سالن برگزار شود و بیشتر دخترانی که قصد داشتند در این تورنمنت شرکت کنند، در سنین نونهالی و نوجوانی بودند.»

هراس مدیران فارس از مسابقه ورزشی زنان حتی از مسابقاتی که کلا زنانه برگزار می‌شود هم عجیب است: «برگزاری رقابت‌های دختران در دو بخش تالو و ساندا بر عهده مدیران زن فدراسیون و شهر میزبان بود و مردی هم در کار نبود که برای مدیران مربوطه تولید دردسر کند. از طرف دیگر، حتی اگر ورزشکاران ووشو تمایلی به پوشش ناقص داشته باشند، برای‌ آنها امکان‌پذیر نیست. پوشیدن کلاه، هوگو و دستکش محلی برای بحث یا شک و تردید باقی نمی‌گذارد.»

آیا شیراز دیگر قرار نیست میزبان هیچ رقابت ورزشی باشد که دختران قرار است در آن شرکت کنند؟

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

خبرها
جهان‌نما
خبرها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید