اختصاصی؛ حمید الحسینی، دوست قاسم سلیمانی، یکی از اعضای اصلی شبکه پولشویی سپاه در عراق است

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۰۲/۱۹

ایران‌اینترنشنال به اطلاعاتی اختصاصی دست یافته که نشان می‌دهد حمید الحسینی، رییس شاخه اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی در عراق، یکی از عناصر کلیدی در شبکه پولشویی نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

بر اساس گزارش مجتبا پورمحسن، خبرنگار ایران‌اینترنشنال، حمید الحسینی توانسته امتیاز پخش مسابقات فوتبال در عراق را برای امپراطوری رسانه‌ای حشد‌‌الشعبی بگیرد و ارزش‌های مد‌نظر علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی را در حاشیه پخش مسابقات تبلیغ کند.

الحسینی که ارتباط تنگانگی با قاسم سلیمانی، فرمانده کشته شده نیروی قدس سپاه پاسداران داشت، از دو منبع تغذیه مالی می‌شود: یکی صندوق مالی عراق، از طریف نفوذی که در دولت این کشور دارد و دیگری پولی که شبکه مالی سپاه پاسداران از طریق پولشویی در اختیار او و شبکه رسانه‌ای‌اش قرار می‌دهد.

حمید الحسینی که به گفته خودش یکی از سرداران سپاه پاسداران است، شناسنامه ایرانی دارد.

بر اساس اطلاعاتی که گروه هکری «بک دور» در اختیار ایران‌اینترنشنال قرار داده، الحسینی متولد ۱۵ دی ماه سال ۱۳۳۸، با وجود این که مدت زمان زیادی را در عراق می‌گذراند اما ساکن بن‌بست سوم خیابان غیاثی در خیابان اوین تهران است.

حمید الحسینی از شیعیان ناراضی در زمان حکومت صدام حسین در عراق بود و پس از سقوط صدام به عراق برگشت. او از چند سال پیش رییس شاخه اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی در عراق شده است. این اتحادیه که از سال ۸۶ زیر نظر وزارت ارشاد جمهوری اسلامی فعالیت می‌کند، بخشی از استراتژی جمهوری اسلامی برای تحقق رویای امپراطوری شیعی مورد نظر خامنه‌ای است. اتحادیه‌ای متشکل از بیش از ۲۱۰ رسانه وابسته در ۳۵ کشور عمدتا در خاورمیانه.

حمید الحسینی

سه سال پیش، حکم بازداشت حمید الحسینی در عراق به دلیل حمایت از تروریسم صادر شد. او متهم به دست داشتن در حمله موشکی به کانون گفتمان الرافدین در شهر نجف بود.

الحسینی در مصاحبه‌هایش سازمان‌های غیردولتی مثل گفتمان الرادفین را متهم به ارتباط با اسرائیل و تروج ارزش‌های غربی می‌کرد و رسما خواهان مقابله با نیروهای آمریکایی در عراق بود.

یکی از نیروهای میدانی او در پولشویی برای سپاه پاسداران در عراق مجید عبداللهی است که از طریق دو شرکت نیکان سفر شرق و نیکان سفر پارس، در قالب ارائه خدمات گردشگری به زائران در مکان‌های مذهبی عراق، در خدمت نیروی قدس سپاه پاسداران است.

او در ارائه خدمات خودپرداز ATM در عراق هم فعال بوده؛ با مشارکت بانک انصار که حالا در بانک سپاه ادغام شده.

این، مسیر دست‌یابی او به سیستم بانکی عراق بوده است.

مجید عبداللهی

مجید عبداللهی، فعالیت پولشویی برای تامین مالی نیروی قدس را با همکاری یک صرافی شناخته شده در شهر سلیمانیه انجام می‌دهد.

سه سال پیش دولت آمریکا تعدادی از شرکت‌هایی را که «در پوشش ارائه خدمات به زوار اماکن مذهبی» در خدمت سپاه پاسداران بودند، تحریم کرد.

بر اساس اطلاعاتی که گروه هکری «بک‌ دور» در اختیار ایران‌اینترنشنال قرار داده، مجید عبدالهی، متولد سال ۱۳۶۸ در شهر داران است و ساکن ابتدای خیابان توحید در خیابان آزادی تهران.

او اما با محمد تجن جاری، مدیر مالی واحد ۴۰۰ سپاه پاسداران کار می‌کند و بخشی از پول دزدیده شده در فرایند بازپرداخت بدهی را به حساب این واحد در شعبه شهیدآقابابایی بانک انصار در بزرگراه بسیج تهران واریز کرده است.

محمد تجن جاری

تجن جاری متولد خرداد ماه سال ۱۳۶۲، اصالتا اهل آمل و ساکن شهرک شهید الماسی در بزرگراه هجرت است.

ایران‌اینترنشنال پیش از این از بخشی از باند سپاه پاسداران در خاک عراق و سفارت جمهوری اسلامی در بغداد پرده برداشته بود که بدهی عراق به ایران را به جای واریز به حساب خزانه، به دلار تبدیل می‌کنند و به جیب سپاه پاسداران و شبه‌نظامیان مورد حمایت جمهوری اسلامی در عراق می‌ریزند.

پربیننده‌ترین‌ها

خبرها
امروز
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید