گزارش‌ها از مرگ نوجوان ۱۶ساله پس از زیر گرفتن موتورش توسط خودروی نظامی در فنوج

چهارشنبه ۱۴۰۲/۰۲/۰۶

پس از تجمع مردم فنوج در اعتراض به کشته و زخمی شدن چهار موتورسوار بر اثر زیر گرفته شدن توسط خودروی نیروی انتظامی، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی سیستان و بلوچستان، از صدور «دستور ویژه» برای بررسی موضوع خبر داد و مدعی شد این حادثه بر اثر «تصادف دو موتور با یکدیگر» رخ داده است.

شب پنجم اردیبهشت سایت حال وش خبر داد که خودروهای نظامی چهار راکب دو موتورسیکلت را زیر گرفته‌اند که منجر به کشته شدن یک نوجوان ۱۶ساله به نام «سمیر گردهانی» و مجروح شدن سه جوان دیگر شده است.

بر اساس گزارش کمپین فعالین بلوچ، علاوه بر کشته شدن این نوجوان، یکی دیگر از راکبان موتور به نام «محمد نصرتی» به دلیل شدت جراحات وارده، در کما به سر می‌برد و و امیر حسین نصرتی هم دچار شکستگی دست و پا شده است.

مردم فنوج در اعتراض به کشته و مجروح شدن این چهار شهروند موتورسوار، شبانه مقابل ساختمان کلانتری تجمع کردند.

بر اساس تصاویر و گزارش‌های منتشرشده، ماموران نظامی به سوی مردم معترض شلیک کردند که منجر به مجروح شدن چند شهروند دیگر شده است.

ساعاتی پس از این درگیری‌ها، مقامات جمهوری اسلامی و نیز رسانه‌های وابسته به حکومت به آن واکنش نشان دادند.

علی رحیمی، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی سیستان و بلوچستان گفت به منظور بررسی «نقش یا عدم نقش ماموران در بروز این حادثه» تیم‌هایی از کارشناسان انتظامی استان مامور به رسیدگی به حادثه شدند و در صورت «تقصیر ماموران با آنان طبق مقررات و قوانین برخورد خواهد شد».

خبرگزاری فارس، وابسته به سپاه پاسداران هم نوشت: «تعدادی از خانواده‌‌های مصدومان حادثه تصادف در مقابل کلانتری فنوج تجمع کردند. برخی از معترضان سنگ و شیشه به سمت ساختمان کلانتری پرتاب کردند و پلیس برای متفرق کردن این افراد مجبور به تیراندازی هوایی شد.»

خلاصه خبرها
۱۹۷۹، سال انقلاب اسلام‌گرایان
خبرها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید