مبارزه با نژادپرستی به شیوه ایتالیایی؛ کارت زرد دوم روملو لوکاکو بخشیده شد

یکشنبه ۱۴۰۲/۰۲/۰۳

فدراسیون فوتبال ایتالیا در اقدامی برای مبارزه با نژادپرستی محرومیت یک‌جلسه‌ای روملو لوکاکو، مهاجم اینترمیلان را لغو کرد. او ۱۱ روز پیش در بازی رفت نیمه نهایی جام حذفی ایتالیا پس از گلزنی و گرفتن انگشت روی لبانش در مقابل هواداران یوونتوس با کارت زرد دوم داور، از زمین اخراج شد.

واکنش لوکاکو به شعارهای نژادپرستانه هواداران در حین بازی بود. دادگاه استیناف ورزشی ایتالیا این محرومیت را تایید کرد، اما گابریله گراوینا، رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا پس از گزارش دادستانی فدرال این محرومیت را لغو کرد.

در بیانیه فدراسیون فوتبال ایتالیا آمده است که این گزارش به وضوح نشان می‌دهد که رفتار بازیکنی که توسط داور مسابقه جریمه شده، به دنبال نمایش‌های جدی و مکرر نفرت و تبعیض نژادی توسط هواداران حریف بوده است: «مبارزه با همه اشکال نژادپرستی یکی از اصول اساسی سیستم ورزشی است.»

لوکاکو که به دلیل اینکه خوشحالی پس از گل او تحریک آمیز تلقی می شد کارت زرد دوم را دریافت کرد، اما اکنون در بازی برگشت می‌تواند بازی کند. این اقدام فدراسیون ایتالیا حرکتی استثنایی در راستای مبارزه با نژادپرستی بود.

لوکاکو از مداخله گراوینا تمجید کرد: «این پیام بزرگی را به کل دنیای ورزش و فراتر از آن ارسال می کند. این نشان داد که میل به مبارزه با نژادپرستی وجود دارد.»

پربیننده‌ترین‌ها

کاوش
خبرها
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید