آمریکا یک شبکه بین‌المللی گسترده نقض تحریم و پولشویی حامی حزب‌الله را تحریم کرد

چهارشنبه ۱۴۰۲/۰۱/۳۰

وزارت خزانه‌داری آمریکا یک شبکه گسترده بین‌المللی پولشویی و نقض تحریم‌های ایالات‌متحده به نفع حزب‌الله، متشکل از ۵۲ فرد و نهاد را در لبنان، امارات، آفریقای جنوبی، آنگولا، ساحل عاج، جمهوری دموکراتیک کنگو، بلژیک، بریتانیا و هنگ‌کنگ تحریم کرد.

طبق بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا، این شبکه به تسهیل پرداخت‌ها و توزیع الماس، سنگ‌های قیمتی، کارهای هنری و کالاهای لوکس برای ناظم سعید احمد، از حامیان مالی عمده حزب‌الله که از سال ۲۰۱۹ تحت تحریم‌های آمریکاست، اقدام می‌کرده است.

بر اساس این تحریم‌ها، تمام دارایی‌های این اشخاص و نهاد‌ها در آمریکا مسدود شده و معامله شهروندان آمریکایی با آنها ممنوع خواهد شد.

از سوی دیگر، وزارت دادگستری آمریکا نیز برای اطلاعاتی که به بازداشت ناظم احمد منجر شود، ۱۰ میلیون دلار جایزه تعیین کرد.

این شبکه همچنین با استفاده از شرکت‌های صوری و اسناد جعلی به ناظم سعید احمد کمک می‌کرده به خرید و مالکیت کالاهای لوکس و آثار هنری گران‌قیمت از مزایده‌ها و گالری‌های مختلف جهان ادامه دهد.

به گفته وزارت خزانه‌داری آمریکا، این شبکه برای کالاهای واراداتی خود فاکتورهایی با قیمت‌های بسیار پایین صادر کرده و با استفاده از نفوذ حزب‌الله در بنادر لبنان، کالاها و دارایی‌های ناظم سعید احمد را بدون عوارض و مالیات از بنادر این کشور ترخیص می‌کرد.

این بیانیه خاطرنشان کرد ناظم سعید احمد از سال ۲۰۱۲، از محل تجارت آثار هنری از مزایده‌ها و گالری‌ها و حتی از استودیوی خود هنرمندان ۵۴ میلیون دلار درآمد کسب کرده و در اغلب موارد با استفاده از نام شرکت‌های صوری، اعضای خانواده و رابط‌های تجاری، هویت مالک اصلی آنها پنهان شده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
کاوش
جهان‌نما
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.