دستگیری مظنون به قتل فجیع دو زن در آباده؛ مردم منطقه شمار زنان ناپدیدشده را بیشتر می‌دانند

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۰۱/۲۹

صبح روز ۲۹ فروردین، دادگستری استان فارس از دستگیری فرد مظنون به قتل فجیع دو زن در شهرستان آباده خبر داد. در روزهای گذشته پیکرهای مثله‌شده این دو زن پس از ناپدید شدنشان، در دو نقطه مختلف این شهر پیدا شد و موجی از نگرانی ناشی از ناامنی برای زنان ایجاد کرد.

کاظم موسوی، رییس کل دادگستری استان فارس، صبح امروز خبر داد «فرد اصلی مظنون به این قتل‌ها» شامگاه دوشنبه ۲۸ فروردین دستگیر شده است.

این در حالی است که خانواده‌های قربانیان به ایران‌اینترنشنال گفته‌اند مراجع قضایی کسی را به عنوان عامل یا عاملان قتل به آن‌ها معرفی نکرده‌اند.

در دو هفته اخیر و پس از ناپدید و پیدا شدن اجساد دو زن، موجی از نگرانی و ناامنی به‌ویژه در زنان این منطقه ایجاد شده است.

اهالی منطقه همچنین شمار زنان ناپدید شده را بیش از دو نفر می‌دانند و از شرایط ناامن ایجاد شده، نگران‌ هستند.

پیکرهای این دو زن مثله شده و هنوز به طور دقیق مشخص نیست آیا با هویت دو زنی که پیش از این در آباده مفقود شده بودند انطباق دارند یا خیر.

یکی از این دو فرد مفقود شده، زنی ۵۵ ساله به نام «دنیا»ست که صبح شنبه ۲۶ فروردین وقتی برای انجام کارهای اداری از خانه خارج شده، دیگر برنگشته است.

احتمال دارد یکی از اجساد کشف شده، پیکر دنیا باشد اما بستگان این دو قربانی به ایران‌اینترنشنال گفتند اجساد به دلیل قتل فجیع رخ داده قابل شناسایی نیستند و برای تشخیص هویت، از خانواده‌ها آزمایش دی‌ان‌ای گرفته شده است.

پیش از این هم همسر دنیا درباره کشف جسد اول به همشهری گفته بود: «شنیده‌ام که اولین قربانی را با شلیک گلوله به قتل رسانده‌اند. بعد جسد را داخل یک کیسه گذاشته و چند ساعت بعد سر یکی از کوچه‌ها رها کرده‌اند.»

پلیس ایران قبل از دستگیری فرد مظنون، بر اساس «سرنخ‌ها و شواهد پیدا شده در محل قرار گرفتن اجساد» گفته بود که «هر دو جنایت با هم در ارتباط هستند و از سوی یک نفر انجام گرفته‌اند».

پیکرهای مثله‌شده این دو زن در دو نقطه مختلف از آباده در استان فارس پیدا شده اما بسیاری از شهروندان معتقدند تعداد قربانیان این قاتل سریالی بیشتر از دو نفر است.

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
۲۴
کاوش

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید