تلاش شورای انقلاب فرهنگی برای اعمال حجاب اجباری؛ کیهان تصاویر زنان را «ساختگی» خواند

دوشنبه ۱۴۰۲/۰۱/۲۸

در حالی که تلاش نهادهای حکومتی برای اعمال حجاب اجباری علیه دختران و زنان ایرانی همچنان ادامه دارد، روزنامه کیهان وابسته به دفتر رهبر جمهوری اسلامی، تصاویر منتشر شده از زنان بدون حجاب اجباری در رسانه‌های فارسی‌زبان خارج از کشور را «ساختگی و جعلی» خواند.

همزمان با آغاز طرح جدید نیروی انتظامی جمهوری اسلامی برای اعمال حجاب اجباری، صدا و سیما از برگزاری اولین جلسه ستاد فرهنگی و اجتماعی شورای عالی انقلاب فرهنگی با «تمرکز بر موضوع حجاب و عفاف» خبر داد.

عبدالحسین خسروپناه، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، روز یکشنبه در این جلسه گفت که این شورا به صورت «قرارگاهی وارد موضوع حجاب شده تا دستگاه‌ها وظایف خود را در این باره انجام دهند».

در حالی که جمهوری اسلامی همواره محدودیت‌ها و مجازات‌های جدی را علیه زنان و دختران برای اعمال حجاب اجباری وضع کرده، او این ادعا را مطرح کرد که «دستگاه‌های فرهنگی طی سه دهه گذشته درباره موضوع حجاب، ترک فعل داشته‌اند».

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین مثل دیگر مقام‌های جمهوری اسلامی زنان و دختران را به «فساد» متهم کرد و گفت: «بخشی از مساله حجاب، توطئه دشمن است که با استفاده از جریان و باندهایی در مدلینگ، فضای مجازی، گردشگری و... فساد را ترویج می‌دهد و مجموعه‌های امنیتی و انتظامی با این عوامل، برخورد می‌کنند.»

جمهوری اسلامی در سال‌های اخیر بسیاری از واحدهای صنفی را در ارتباط با حجاب اجباری پلمب و افرادی را نیز دستگیر کرده است.

همزمان با این اظهارات دبیر شورا عالی انقلاب فرهنگی، روزنامه کیهان در مطلبی نوشت که تصاویر پخش شده از رسانه‌های فارسی زبان خارج از کشور درباره برداشتن حجاب اجباری توسط زنان «ساختگی و جعلی» است.

این روزنامه در یادداشتی بدون امضا مدعی شد که رسانه‌های فارسی‌زبان خارج از کشور «طی روزهای اخیر تبلیغات گسترده‌ای را شروع کرده‌اند و با قطع برنامه‌های عادی خود بیشتر تمرکز خود را روی ترویج بی‌بندباری در ایران اختصاص داده‌اند و به پخش تصاویر ساختگی و جعلی و پخش گزارش‌های دروغ از این موضوع تلاش دارند».

این خشم روزنامه کیهان ناشی از پخش گسترده تصاویر زنان بدون حجاب اجباری در اماکن عمومی، همزمان با طرح جدید نیروی انتظامی در زمینه حجاب اجباری است.

از روز شنبه که این طرح آغاز شده، زنان و دختران ایرانی برای نشان دادن عزم و مبارزه خود در زمینه حق آزادی پوشش، این تصاویر را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده‌اند.

پربیننده‌ترین‌ها

خبرها
چند چند
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید