اختصاصی؛ دو شهروند با اعتراف اجباری در پرونده قتل رییس سازمان اطلاعات شهر صحنه متهم شدند

جمعه ۱۴۰۲/۰۱/۱۸

بر اساس اطلاعات رسیده به ایران‌اینترنشنال، قرار است دادگاه فرهاد بیگی‌ گروسی، ۱۹ ساله و غلامرضا رسایی، ۳۴ ساله، با اتهاماتی از جمله نقش داشتن در قتل رییس سازمان اطلاعات سپاه شهر صحنه در استان کرمانشاه برگزار شود. بر پایه گزارش‌ها، این دو شهروند با «اعترافات اجباری» متهم شده‌اند.

این اتهام در حالی مطرح شده که هیچ سندی مبنی بر حضور و دخالت این دو نفر در صحنه قتل نادر بیرامی، رییس سازمان اطلاعات سپاه شهر صحنه وجود ندارد و این دو، تحت فشار و شکنجه قرار گرفته‌اند تا «اعتراف اجباری» کنند.

فرهاد بیگی‌ گروسی، شهروند ۱۹ساله اهل آبدانان، روز ۲۷ آبان در شهر صحنه بازداشت شد و اکنون در زندان دیزل‌آباد کرمانشاه محبوس است.

روز ۲۷ آبان سال گذشته، مراسم سالگرد خلیل عالی‌نژاد، نوازنده، خواننده و شاعر کُرد در شهر صحنه برگزار شد.

نادر بیرامی که با چند تن از نیروهای تحت امرش به مردم حاضر در این مراسم حمله کرده بود، در جریان درگیری رخ داده، کشته شد.

دادگاه این پرونده قرار است پس از ماه رمضان برگزار شود و بر اساس کیفرخواست صادر شده از سوی دادسرا، فرهاد بیگی گروسی به «مباشرت در قتل نادر بیرامی»، «اجتماع و تبانی به قصد بر هم زدن امنیت داخلی»، «اخلال در نظم و آسایش عمومی»، «توهین به رهبر جمهوری اسلامی» و چند مورد دیگر متهم شده است.

پیش از این، ایران‌اینترنشنال خبر داده بود غلامرضا رسایی، شهروند ۳۴ ساله اهل شهر صحنه و از پیروان آیین «یارسانی» که روز سوم آذر در شهر کرج بازداشت و به کرمانشاه منتقل شده بود نیز پس از ماه رمضان محاکمه خواهد شد.

رسایی، متولد پنجم اسفند ۱۳۶۷ با مدرک کارشناسی مدیریت بازرگانی است که پدر خود را در کودکی از دست داده و یک خواهر و یک برادر دارد.

به گفته نزدیکان خانواده رسایی، او شاهدانی دارد که ثابت می‌کنند در زمان قتل نادر بیرامی در آن صحنه حضور نداشته است.

رسایی پس از بازداشت به اداره اطلاعات سپاه شهر صحنه منتقل شد و در آن‌جا و در ایام بازجویی، هدف ضرب و جرح و شکنجه فیزیکی قرار گرفت تا اتهام‌هایش را در خصوص قتل بیرامی بپذیرد.

منابع ایران‌اینترنشنال گزارش دادند خانواده رسایی همچنان تحت فشار نیروهای امنیتی سپاه پاسداران قرار دارند و برادر او نیز در مقطعی بازداشت شده است.

بر اساس این اخبار، افراد بازداشت شده در این پرونده در ابتدا ۳۰ نفر بوده‌اند اما با آزادی سایر متهمان با قرار وثیقه، در حال حاضر تنها غلامرضا رسایی و فرهاد بیگی‌ گروسی در زندان هستند.

پربیننده‌ترین‌ها

خبرها
امروز
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید