دادگاهی در نیویورک رسما دونالد ترامپ را متهم کرد

پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۱/۱۰

هیات منصفه دادگاهی در نیویورک، دونالد ترامپ را رسما به پرداخت حق‌السکوت متهم کرد. این اولین بار است که یک رییس‌جمهوری سابق آمریکا با اتهامات کیفری روبه‌رو می‌شود. این اتهام در ارتباط با پرداخت حق‌السکوت به یک بازیگر فیلم‌های پورن به نام استورمی دنیلز مطرح شده است.

ترامپ در بیانیه‌ای گفت «کاملا بی‌گناه» است و اتهامات مطرح شده را «آزار و اذیت سیاسی و دخالت در انتخابات» توصیف کرد.

در پی اتهامات مطرح شده علیه ترامپ، وکیل او گفت ممکن است او هفته آینده به دادگاه احضار شود.

خبرگزاری رویترز هم به نقل از منبعی که نامش فاش نشد گفت هیات منصفه در روز چهارشنبه جلسه‌ای برگزار نمی‌کند و بعید است که این پرونده دوباره در این هفته بررسی شود.

این منبع که برای بحث درباره روند محرمانه هیات منصفه ناشناس ماند، افزود مشخص نیست هیات منصفه چه زمانی دوباره به این موضوع رسیدگی کند.

در همین حال نیویورک تایمز به نقل از یکی از وکیلان ترامپ گزارش داد انتظار می‌رود او روز سه‌شنبه خود را برای محاکمه معرفی کند.

شبکه سی‌ان‌ان هم به نقل از منابعی ناشناس خبر داد ترامپ با بیش از ۳۰ فقره اتهام مربوط به کلاهبرداری تجاری در کیفرخواست هیات منصفه نیویورک روبه‌روست.

تیلور بودویچ، مدیر سازمان «عظمت را دوباره به آمریکا بازگردانیم»، در بیانیه‌ای گفت اتهام به ترامپ نشان از شکست یک ملت دارد و افزود: «ترامپ قول داده است جنگ در اوکراین را به طور مسالمت‌آمیز پایان دهد، دولت پنهان را از بین ببرد و با اولویت دادن به آمریکا، کشور ما را نجات دهد.»

او افزود مخالفان ترامپ شکست خواهند خورد و او دوباره در انتخابات پیروز خواهد شد.

از ماه ژانویه، دفتر دادستانی منطقه منهتن شواهدی را در مورد جرایم احتمالی مربوط به پرداخت ۱۳۰ هزار دلار به استورمی دنیلز به هیات منصفه ارائه کرده است.

این پرداخت قبل از انتخابات سال ۲۰۱۶ و در ازای سکوت دنیلز درباره رابطه جنسی‌اش با ترامپ، که به گفته او یک دهه قبل اتفاق افتاده، صورت گرفت.

ترامپ در روز ۱۸ مارس گفت به خاطر این پرونده به زودی بازداشت خواهد شد و افزود مواجهه‌اش با اتهامات کیفری به «مرگ و نابودی» احتمالی منجر خواهد شد.

به جز این پرونده، ترامپ با چندین تحقیقات کیفری دیگر نیز روبه‌روست از جمله پرونده‌ای که به حمله حامیانش به ساختمان کنگره ایالات متحده در ششم ژانویه سال ۲۰۲۱ و پس از شکست او در انتخابات ریاست جمهوری در مقابل جو بایدن مربوط می‌شود.

در صورت متهم شدن، ترامپ اولین رییس‌جمهوری آمریکا در تاریخ این کشور خواهد بود که در دادگاه با اتهامات کیفری روبه‌رو شده.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
هت‌تریک با مزدک میرزایی
۲۴
۲۴

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.