سیدبندی جام ملت‌های آسیا مشخص شد؛ اردن، لبنان و اندونزی، بهترین قرعه برای ایران!

پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۱/۱۰

سیدبندی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ که قرار است به میزبانی قطر برگزارشود، مشخص شد. ایران مطابق انتظار در سید اول در کنار چهار قدرت دیگر قرار گرفته است؛ ایران، قطر، ژاپن، کره جنوبی، عربستان سعودی و استرالیا. با توجه به ترکیب دیگر سیدها، بهترین قرعه برای ایران، اردن، لبنان و اندونزی است

قطر، قهرمان دوره قبلی جام ملت‌های آسیا در این دوره در سید اول و به عنوان میزبان حاضر خواهد شد. آنها بعد از میزبانی جام‌جهانی و جدایی سانچز، كارلوس كیروش را روی نیمکت دارند.
با اعلام سیدبندی این دوره از رقابت‌های جام ملت‌های آسیا، در کنار قطر، در سید اول تیم‌های ایران، عربستان سعودی، قطر، کره جنوبی، ژاپن و استرالیا به عنوان پنج قدرت اول آسیا هستند.

در سید دوم، عراق، امارات، عمان، ازبکستان، چین و اردن هستند. عمان با برانکو ایوانکوویچ پا به این مسابقات خواهد گذاشت و با توجه به حضور در سید دوم، امکان تقابل این تیم با ایران و قطر وجود خواهد دارد؛ رقابت با شاگردان قدیمی و یا تقابل حیثیتی با کارلوس کیروش و قطر.

در سید سوم هم بحرین، سوریه، فلسطین، قرقیزستان، ویتنام و لبنان قرار دارند. سخت‌ترین تیم‌های این دسته، بحرین و سوریه خواهند بود.

در سید چهار هندوستان، تاجیکستان، تایلند، مالزی، هنگ کنگ و اندونزی قرار دارند؛ تیم‌هایی از شرق آسیا و روی کاغذ، ساده‌ترین حریفان برای بقیه تیم‌ها.

شاید آسان‌ترین گروهی که روی کاغذ برای امیر قلعه‌نویی و تیم ملی ایران جذاب باشد، افتادن قرعه به نام اردن، لبنان و اندونزی باشد. بدترین قرعه برای ایران، احتمالا هم‌گروهی با عراق، سوریه و تایلند است.

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
چند چند
کاوش

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید