بازیکنان تیم ملی فوتبال زنان در آستانه انتخابی المپیک اردو را تحریم کردند

شنبه ۱۴۰۲/۰۱/۰۵

در آستانه اعزام تیم‌ملی فوتبال زنان ایران به مسابقات انتخابی المپیک، یک رسانه خبر داده که ۱۴ ملی‌پوش، به دلیل مشکلات مالی، کمبود امکانات و توهین به شأن ملی‌پوشان از حضور در دور دوم اردو سر باز زدند. به نوشته «۴۳۳فِم» مریم منظمی سرپرست نایب رئیس زنان به ملی‌پوشان توهین کرده

دور دوم اردوی تیم ملی فوتبال زنان ایران قرار است از فردا آغاز شود اما ۱۴ بازیکن در اعتراض به شرایط موجود گفته‌اند در اردو شرکت نمی‌کنند. به گفته برخی منابع، فدراسیون علاوه بر عدم تسویه بدهی قبلی به بازیکنان، تمهیدات لازم برای رفت و آمد بازیکنان به اردوی ملی در ایام نوروز را فراهم نکرده است.

از سوی دیگر لباس‌های بی‌کیفیت تیم زنان هم موجب اعتراض ملی‌پوشان شده است. مریم آزمون سرمربی تیم، هنوز واکنشی به اعتراضات بازیکنان نداشته است.

رسانه «۴۳۳فِم» که خبرهای فوتبال زنان را پوشش می‌دهد، به نقل از منابع آگاه نوشته که مریم منظمی سرپرست نایب رئیس زنان با حضور در اردوی اول و مطرح کردن مسائل عجیب که هیچ ارتباطی به یک نایب رئیس ندارد، به جایگاه و شان ملی‌پوشان توهین کرده است: «مریم منظمی مراقب مسائل شخصی بازیکنان باشد».

فوتبال ۳۶۰ هم دراین باره نوشته: «مریم آزمون از ۳۰ بازیکن برای حضور در اردوی ملی دعوت کرده تا خود را به امروز به کمپ تیم‌های ملی برسانند، اما آخرین خبرها از اردوی تیم ملی فوتبال زنان حکایت از آن دارد که چهره‌های سرشناس تیم، حاضر به شرکت در تمرینات نبوده و از مشکلات لجستیکی و امکانات گلایه‌مند هستند. حتی در این بین شنیده می‌شود که برخی بازیکنان به برنامه‌های تمرینی کادرفنی هم اعتراض دارند و مدعی شده‌اند که با با توجه به حضور کادرفنی فعلی، آن‌ها علاقه‌ای به حضور در اردوی ملی ندارند!»

مسابقات مرحله نخست انتخابی المپیک ۲۰۲۴ پاریس قرار است از ۱۴ فروردین‌ آغاز شود. تیم ملی فوتبال زنان ایران که در گروه دوم رقابت‌ها حضور دارد، باید با تیم‌های بنگلادش، مالدیو و میانمار رقابت کند.

اولین مسابقه تیم ملی زنان روز ۱۶ فروردین‌ماه برابر تیم ملی بنگلادش برگزار می‌شود. سپس شاگردان آزمون باید روز ۱۹ فروردین‌ماه به مصاف مالدیو بروند و در آخرین مسابقه هم روز ۲۲ فروردین‌ماه برابر میانمارِ میزبان قرار گیرند.

تیم ملی فوتبال زنان ایران برای رسیدن به دور دوم مرحله انتخابی المپیک، باید در گروه خود صدرنشین شود. چنین چیزی با توجه به تحریم اردو از سوی برخی بازیکنان سرشناس تیم، به نظر رویایی دست‌نیافتنی‌است.

پربیننده‌ترین‌ها

تیتر اول
خبرها
چشم‌انداز

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید